Kelt

Jaké máte zkušenosti z touto situací, co byste poradili?

Dobrý den. Tuto situaci snad zná každý. Dostane se Vám do ruky kniha, která Vás upoutá dějem, ale má více než 200 stránek, nelze ji přečíst na posezení. Říkáte si, denně si přečtu několik kapitol, stránek, nemusíte spěchat. Při tomto tempu to přečtete do měsíce, ale když čtete knihu, tak Vás děj tak zaujme, že si říkáte ještě tohle a tohle a přitom víte, že byste měli dělat i jiné věci. Když cestuji a vezmu si knihu na cestu, aby mi cesta lépe ubíhala, tak vlastně jinou možnost nemám. Co ale dělat v situaci, kdy mám více možností na výběr a svádím toto dilema. Máte konkrétní návod, zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Pochopitelně se nemusí jednat jen o četbu knihy, ale o něco, do čeho jste doslova zažraní.

Nejlepší odpověď
quentos

Ač velký čtenář, „z“ touto situací (tfuj, jak tohle může ČTENÁŘ napsat) zkušenosti nemám, protože toto je spíš o síle vůle – a vůli mám silnou dostatečně; pokud jde o povinnosti, vždycky se k nim dokážu dokopat.
Poradit lze tudíž jedině trénovat sílu vůle.

Další odpovědi
Pájo

To já si splním povinnosti a za jeden víkend 200 (i více-) stránkovou knížku (i s přestávkami na rodinu) v pohodě přečtu.
Není také od věci, zaměřit se na „studium“ rychločtení.

zjentek

tak to je těžká situace ..většina národa se ve chvíli, kdy má na výběr více možností, ožere :o

iceT

200 stránek za měsíc?To bych snad musela být zčásti negramotná:-)
Pokud mě kniha zaujme,jdou stranou všechny nedůležité povinnosti,tzn.že od hladu neumřu ani já ani přítel,úklid neuteče,děti,o kte­ré bych měla pečovat nemám,a zbytek jsou jen podružnosti.
Takovou Twilight ságu všechny díly jsem zbouchala za týden i s tím,že po každé knize jsem si pustila film,abych mohla zčerstva porovnávat dojmy.Takže je jasné,že dobrá kniha vždy vítězí.

huxa

Jestli mluvíš o nějakých 500 a více stránkových, takové mám u postele a čtu je pouze v posteli--->do postele si léhám pouze okoupaný--->čtu ji pouze, pokud jsem okoupaný, nejčastěji před spánkem.

lota

Svůj čas rozdělujeme mezi různé aktivity pořád. Ale když mě nějaká kniha chytne, obvykle čtu a čtu, než ji přečtu. Pak to ostatní.