Avatar uživatele
mrblackwell

Jaké máte zkušenosti s pupeční kýla ?

Lékař mi zjistil pupeční kýlu.Sice malou,ale přesto doporučil operaci.
Zajímalo by mě jak dlouho trvá léčení a doléčení,přesněji jak dlouho člověk pak nemůže dělat težší fyzické práce ? Mám dilema jestli to spíš neodložit na někdy příště,ale zase na druhou stranu mám obavy když vykonávám těžkou fyzickou práci abych si to nezkomplikoval­.Předem děkuji za vaše názory

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, hanulka11, Deli, dendaj před 4552 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Operaci pupeční kýly jsem prodělal před cca 15 – ti lety.Po operaci jsem šel domů po 7 dnech a práce uschopněn o 3 týdny později.I přesto,že i já vykonával a vykonávám težkou fyzickou práci,necítím žádný problém. Osobně ti tuto operaci doporučuji a nemusíš mít obavy!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

zrovna pod tvou otázkou jsou rady a zkušenosti s kýlou klikni na to a čti
http://www.or­dinace.cz/rubri­ka/kyla/?gclid=COf­M8uKkmKwCFYmJfA­od6FS_Dw

ale rozhodně bych to neodkládala a čím je menší ,tím se budeš hojit kratší dobu a vše bude mít rychlejší a hladší průběh

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Doporučuji co nejdříve operovat. Doba rekovalescence u každého jiná. Také záleří na tom, jak se provádí operace. Pokud jenom sondou tak cca 2 – 3 týdny, Při klasické operaci to může trvat o něco déle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Neodkládat! Neodkládat! Neodkládat! moje mamka byla na třech operacích a taťka na jedné.Na doléčení si moc nepamatuji,ale vím,že nesměla nic těžkého nosit dost dlouho.Měla tam síťku a proto šla pak znovu a znovu,byla neposlušná..a lékař Vám poví jak dlouho trvá rekonvalescence

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Pupeční kýlu jsem si nechala operací opravit v lednu letos. Byla to sranda, kdyby na světě byly jen takové problémy… Jeden den jsem nastoupila do FN, druhý den se operovalo, ve středu jsem tam ještě odpočívala a ve čtvrtek ráno mne pustili. Doma jsem měla roční dítě, tak ještě 14 dní mě nikdo nechtěl nechat ho zvedat, ale pak už jsem fungovala normálně, i když lékaři doporučují 2 měsíce šetřit břicho, nezvedat těžší věci a děti 🙂
V nemocnici mi nabízeli léky na bolest, ale nebylo proč je brát, bylo to úplně v pohodě.
S operací neotálejte, moje teta poté, co se jí kýla uskřinula, zemřela. Měla 3 malé děti a s operací čekala, až povyrostou. A takhle to dopadlo… ☹
Já jsem svou kýlu zjistila v těhotenství, během něj se mi ještě víc než trojnásobně zvětšila, jak mi rostlo bříško. Nakonec jsem se objednala hned poté, co jsem přestala kojit. Dnes mám 2 cm jizvičku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek