mrblackwell

Jaké máte zkušenosti s pupeční kýla ?

Lékař mi zjistil pupeční kýlu.Sice malou,ale přesto doporučil operaci.
Zajímalo by mě jak dlouho trvá léčení a doléčení,přesněji jak dlouho člověk pak nemůže dělat težší fyzické práce ? Mám dilema jestli to spíš neodložit na někdy příště,ale zase na druhou stranu mám obavy když vykonávám těžkou fyzickou práci abych si to nezkomplikoval­.Předem děkuji za vaše názory

Nejlepší odpověď
anonym

Operaci pupeční kýly jsem prodělal před cca 15 – ti lety.Po operaci jsem šel domů po 7 dnech a práce uschopněn o 3 týdny později.I přesto,že i já vykonával a vykonávám težkou fyzickou práci,necítím žádný problém. Osobně ti tuto operaci doporučuji a nemusíš mít obavy!

Další odpovědi
hanulka11

zrovna pod tvou otázkou jsou rady a zkušenosti s kýlou klikni na to a čti
http://www.or­dinace.cz/rubri­ka/kyla/?gclid=COf­M8uKkmKwCFYmJfA­od6FS_Dw

ale rozhodně bych to neodkládala a čím je menší ,tím se budeš hojit kratší dobu a vše bude mít rychlejší a hladší průběh

Drap

Doporučuji co nejdříve operovat. Doba rekovalescence u každého jiná. Také záleří na tom, jak se provádí operace. Pokud jenom sondou tak cca 2 – 3 týdny, Při klasické operaci to může trvat o něco déle.

briketka10

Neodkládat! Neodkládat! Neodkládat! moje mamka byla na třech operacích a taťka na jedné.Na doléčení si moc nepamatuji,ale vím,že nesměla nic těžkého nosit dost dlouho.Měla tam síťku a proto šla pak znovu a znovu,byla neposlušná..a lékař Vám poví jak dlouho trvá rekonvalescence

Deli

Pupeční kýlu jsem si nechala operací opravit v lednu letos. Byla to sranda, kdyby na světě byly jen takové problémy… Jeden den jsem nastoupila do FN, druhý den se operovalo, ve středu jsem tam ještě odpočívala a ve čtvrtek ráno mne pustili. Doma jsem měla roční dítě, tak ještě 14 dní mě nikdo nechtěl nechat ho zvedat, ale pak už jsem fungovala normálně, i když lékaři doporučují 2 měsíce šetřit břicho, nezvedat těžší věci a děti 🙂
V nemocnici mi nabízeli léky na bolest, ale nebylo proč je brát, bylo to úplně v pohodě.
S operací neotálejte, moje teta poté, co se jí kýla uskřinula, zemřela. Měla 3 malé děti a s operací čekala, až povyrostou. A takhle to dopadlo… ☹
Já jsem svou kýlu zjistila v těhotenství, během něj se mi ještě víc než trojnásobně zvětšila, jak mi rostlo bříško. Nakonec jsem se objednala hned poté, co jsem přestala kojit. Dnes mám 2 cm jizvičku.