Avatar uživatele
Kepler

Jaké máte zkušenosti s Penny marketem (pokud nějaké máte)?

Ve Valmezu se má otevřít tento nový supermarket a tak jsem na něj zvědavý. Třeba ve srovnání s Kauflandem a Tescem – ceny, výběr zboží. Mám nablízku i Albert, ale tam je to bídné.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, jirka F, Anikitos, Henry1660, aliendrone před 1762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Ono se to vcelku liší město od města, někde je dobrý ten supermarket, jinde zase jiný. Většina Peňáků, které jsem navštívil nebyla nic moc, lepší zkušenost mám jak s Teskem, tak s Kauflandem. Mám trochu obavy, že nejprve u vás po otevření to bude super a postupně to upadne, ale třeba se pletu. Dej pak vědět. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Je to všechno „na jedno kopyto“. Pouze jiná „uniforma“. V jednom je výhodné to, v druhém něco jiného. V novém bývají některé ceny výhodnější, až si lidi zvyknou na novou prodejnu, tak to „natáhnou“ a budou ceny jako jinde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Ve srovnání s Kauflandem je Penny menší, přehlednější, nemění uspořádání, má víc akčních cen. Vyplatí se mít jejich zákaznickou kartu a sledovat leták. Má ale užší výběr, nemá pultový prodej, nemá samoobslužné pokladny, nemá kráječ chleba.
Kaufland – výborná zelenina. Jinak to je rozsáhlý, nepřehledný labyrint, neustále měnící se uspořádání, smysluplné zboží u podlahy. Provokativní ukázka, jak má obchodník dělat ze zákazníka ovci.
Tesco (i jen jako supermarket) je mnohem větší, takže to nelze spravedlivě s oběma srovnávat. Neakční ceny jsou srovnatelné.
Globus – lepší maso, uzeniny, pečivo. Ostatní dražší.
Lidl – výborná drogerie, sportovní oblečení, boty. Polské potraviny nic moc.
Billa+ Albert – nezjistili jsme žádnou výhodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Navštěvuji jen v případě, že nákup nelze jinak řešit. Klasický diskont, co dodat. Ceny stejné či nižší, kvalita zboží od srovnatelná až po výrazně nižší, sortiment užší. Prostě jako každý diskont prodávají to, co zrovna kde seženou extra lacino (skladové výprodeje atd.). Ale není to tak děsný, jako největší kentus zvaný „Norma“. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anikitos

Kaufland, Tesco a Hypernova (=Albert hypermarket) jsou hypermarkety kdežto Penny (a třeba Albert, Billa, Coop jednota) jsou supermarkety – jsou o dost menší, není v nich takový výběr.

Osobně penny nějak moc nemusím, to už mám radši albert, ale s akcema a nabídkou jsou na tom podobně.

Mám nejraději Hypernovu a pak Tesco (kaufland bych měl taky rád, ale v jakoukoliv dobu je tam hrozně moc lidí a aspoň 20 min. čekání u pokladen… a je jedno jestli je to kaufland na Vsetíně, Valmezu nebo ve Zlíně, všude je to stejné). :)

Nikdys nebyl v Penny? však je na Vsetíně a myslím že i v Roznove.

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Připadá mi, že co se ve střední Evropě nepodaří prodat, dostane se do Penny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FlAsh_7

Penny je v pohodě.(příznivé ceny a dobrý sortiment) Osobně mám však špatné zkušenosti s pokladnami.(pouze jedna pokladna otevřená a u ní obrovská fronta lidí)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Dá se to, máme to stejně daleko do Alberta jako do Penny, ale nejčastěji nakupujeme v Bille nebo Lídlu. Na Kaufland tady čekáme mnoho let a pořád nic, proto musíme jezdit do Valmezu . Prodavači z Billy jdo do Alberta a z Alberta do Penny. Nechodím tam často, takže na orientaci potřebuji delší dobu než jiných obchodech. Ale člověk si zvykne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Dobré, ale už tam nechodím, neboť jsem se přestěhovala a mám to z ruky. Pamatuju si na Penny před pár lety, kdy to byl spíš prodejní sklad a neměli tam dohromady nic. Dnes je to plnohodnotný market, sice to tam zase zpřeházeli, ale zboží a ceny byly ucházející.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Anikitos

Billu a Penny bych řekl že jsou úplně stejné. A řadím je asi k těm nejhorším, aspoň pro mě, tp už si radši zajdu do jednoty, večerek nebo menších sámošek.

Jinak v ostravském kauflandu to u pokaden vlastně docela frčí, ale taky jich tam mají víc jak 20 a mají nadpolovinu vždy otevřenou (někdy i všechny).

před 1761 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek