veruberu

Jaké máte zkušenosti s odrážedlem pro děti?

ahoj všem rozhodujeme se o koupi odrážedla pro našeho syna – 2 roky. Máte nějaké zkušenosti? líbí se nám model http://kuchynky-hracky.cz/wishbone-bike-3v1-zeleny/ ale nevím jak cena…

máte nějaké zkušenosti? vybrané a osvědčené modely? hlavně né ty plastové…o to zájem fakt nemáme

Nejlepší odpověď
anonym

To dřevěné je hezké (a módní – i cenou 😉, ale rozhodně bych volil nějaké méně ´ekologické´, zato třeba vybavené nafukovacími pneumatikami, rozumnou možností servisování – a brzdou – např. – http://www.oko­lokola.cz/Odra­zedlo-odstrkovadlo-YEDOO-Ctyrlistek-Fifinka-ZDARMA-ZVONEK-d295.htm .
😉
Takže – kovové, s nastavitelnou výškou sedla, seřiditelnými ložisky v nábách i hlavě (i když o jejich kvalitě mohu pochybovat), s brzdou – toto vše tomu Wishbone chybí! – to je tak do bytu.
😉

Další odpovědi
Hlada

Tohle příšerné monstrum si můžete udělat doma stejně, jako to udělali oni mladí přistěhovalci z Nového Zélandu v koupelně svého New Yorkého bytu a nemusíte za to vyhazovat 4 tisíce.
Odrážedlo pro batole by mělo být lehké, snadno ovladatelné, relativně měkké, se zadními kolečky co nejblíže u sebe, aby si dítě nevyvracelo nožičky. Nejlepší je proto plastové, které z nepochopitelných důvodů odmítáte. Nedovedu si představit batole, které zvedá 5 kg přes obrubník.

Eva 38

promiň já osobně jsem proti odrážedlům, děti se pak bohužel pokouší chodit po špičkách. Je to sice pohodlnější, ale z osobní zkušenosti matky tří dcer ti můžu říct, že vodění za ruce a shrbená záda po 2 měsících přešlo, dcery dostaly stabilitu rychleji a i velmi brzy chodily samostatně. Ostatní známé měly u prvního dítěte také chodítka, a divily se , že dcera už dávno chodí a jejich děti se bály pustit. Navíc měly krásně posílené nohy, takže lítaly jak čamrdy už od deseti měsíců samy, spíš pak byl problém je uhlídat.

veruberu

udělat doma? no tak tak šikovná orpavdu nejsem. nevím právě, mě se ta plastová zase tolik moc nelíbí, i když asi opravdu záleží na výrobci.

a nafukovací pneu jsou lepší? já jsem si třeba myslela, že právě gumové jsou lepší, protože nemusíte rešit poškození… nebo ne?

Dochy

Mowla: Vzhledem k očekávatelnému zatížení a rychlostem si nemyslím, že by odrážedlo pro batole muselo mít seřiditelná ložiska. Brzdy pro dvouletého také asi nebudou moc využité. Navíc jak jsem koukal, pneujsou nafukovací.

lumikw

K výběru odrážedla doporučuji tento článek https://www.cy­klospeciality­.cz/clanky/jak-vybrat-to-prave-detske-odrazedlo – pomohl mi dost ujasnit priority a omezit některé zbytečnosti na odrážedle, jako brzdu..