kazisvět

Jaké máte zkušenosti s očkováním proti chřipce?

Odpovědi
anonym

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.

… a chřipku preventivně léčím dostatkem vitamínu,zvlášť domácím kysaným zelím.Očkování nevěřím.
Jeden paradox: můj spolupracovník,náchyl­ný na onemocnění chřipkou,se nechal naočkovat,aby byl neustále schopný práce a když se vracel od lékaře,uklouzl, zlomil si nohu a marodil přes půl roku. 🙂

hanulka11

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.

Radak

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.

Terryle

Očkování mně pomohlo.

Jelikož jsem jako děcko spadala do tzv. rizikovejch skupin, který se očkovaly přednostně, jsem se od malička očkovat nechávala a chřipku jsem nikdy neměla. Nachlazení jo, to jistě, ale fakt chřipku ne. Pak jsem to jeden rok, když jsem měnila doktora, nestihla a chytila jsem TAKOVOU chřipajznu, že jsem z horečky skoro blbla a hlavně mi to nějak asi vlezlo i na mozek, takže jsem ještě tři týdny potom ve škole nebyla schopná přemýšlet, prostě beznadějný :o) stejně to měla i mamka, takže to nebyla náhoda. Takže jsem se poučila a od tý doby se očkovat zase nechávám – a chřipku jsem od tý doby neměla. Vedlejší účinky jsem nikdy nepozorovala krom občasnýho pobolívání hlavy a únavy ten den. A letos jsem to v zahraničí opět nestihla, tak jsem zvědavá, jestli mě to letos opět dostihne…

annas

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.

anonym

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.

venkovan

Očkování mně pomohlo.

Očkovat se nechávám leta co je vakcína běžně k prodeji. Předně jsem si vědom, že mne vakcína chrání jen proti běžným kmenům. Je taky možné, že i přes očkování mohu chřípku dostat, ale její průběh je mírnější. Jinými slovy – v chřipkovém období jsem již leta neměl vysoké horečky nad 38°C,pokud mne bolí celý člověk, tak pořádně jen jeden den.
S ohledem na skutečnost, že pracuji venku, že při práci nezřídka v chladném období prostydnu, promrznu, zmoknu či se propotím, beru skutečnost, že jsem silnou chřipku neměl léta za celkem příjemný počin. Navíc očkování stojí několik stovek. Pokud mi zmírní chřipkové onemocnění natolik, že mohu doma udělat nějaké práce „v teple“, a že se mi nemoc zkrátí o několik dní, tak je to celkem dobrá investice.
Stejně se dívám na očkování proti žloutence a encefalitidě. Dlouhodobě onemocnět znamená prakticky velké ekonomické ztráty a proto se snažím aby se takové riziko snížilo.

Lisbeth

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.

Nebudu se očkovat na něco, čím netrpím 🙂 Jen 1× za dva roky viróza, ale to je něco jiného…

zmimi

Očkování mně nepomohlo, stejně jsem chřipkou onemocněl/a.

14dní jsem měla díky tomu očkování strašnou rýmu.Očkování už nikdy nepodstoupím

Aším

Nebyl/a jsem nikdy očkován/a.