Avatar uživatele
Kepler

Jaké máte zkušenosti s novým nakupovaným zbožím?

Nezáleží na tom jestli v kamenném obchodě, nebo na e-shopu. Moje bilance za jeden rok:
reklamován v záruce televizor, osobní váha, kuchyňská váha, elektrický kráječ, zesilovač (3×). Ve třech případech z e-shopu dodáno již nefunkční. Mám takovou smůlu, nebo je to dneska už „normál“?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Lamalam, gecco, hapiky před 2539 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Tak to máš asi opravdu smůlu. Já za poslední dva roky reklamoval tiskárnu a lednici. A nakupoval jsem za tu dobu minimálně cca 30 různých elektrických a elektronických produktů. Většinou vše na e-shopech. Pouze ta lednice byla koupena u nás v „kamenném“. Pak ale reklamace-vráceny peníze a koupil druhou, tu samou, ještě levněji, na e-shopu Levné elektro (který loni na jaře zkrachoval). A nakoupil jsem na něm hodně věcí, za velmi dobré ceny a vše bez problémů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Musíš mít neskutečnou smůlu. My jsme za posledních cca 8 let reklamovali pouze jednou – a to hodně drahou ledničku. Jinak si na nic nevzpomínám a to jsem toho kupovali poměrně dost, ale vše v kamenných obchodech, v e-shopu jsem kromě knížek a cédéček nikdy nic nekoupila.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Tyyy brdo – to by mne šlehlo…
😉
Podle čeho si ty věci vybíráš??
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Jsi opravdu smolař. Já si vůbec napamatuju, jestli jsem za posledních 20 let vůbec nějakou koupenou věc reklamoval, ale reklamoval jsem kvalitu stavebních prací – nekvalitně usazená okna a špatnou izolaci střechy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Máš opravdu smůlu. Já jsem za posledních cca 20 let reklamoval pouze jednou – jednu várku loveckých nábojů od jistého českého výrobce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Některé e-shopy řeší šalamounsky reklamace tím, že reklamovaný výrobek pošlou jinému zájemci, potom případně dalšímu, až se u někoho uchytí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

gecco: jako každý jiný – poměr cena- výkon. A nevěř tomu, že to záleží na výrobci. Německý výrobce zesilovače byl horší, než čínský šunt. Včil mudruj…

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Já jen musím dodat, že z nákupů, které si pamatuju, mi, řekněme brzy, odešel jeden DVD přehrávač (reklamace úspěšná, od té doby funguje) a tyčový mixér (po záruce, koupil jsem prostě jiný)…
Ale včil mi odešla TV – tak mi drž palce, at nenásleduju tvého příkladu…
😉
BTW – sloganu „německý výrobce“ věřím, z hlediska kvality výrobku, asi tolik, co předvolebnímu prohlášení politika…
😉

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ten německý výrobce nebyl jen slogan, dokonce uvedli i jeho adresu. Pak jsem se dozvěděl, že šlo o konstrukční chybu. Ani Mercedes dneska nepatří mezi nejspolehlivější auta. Mimochodem tyčový mixér mám čínské výroby pod dobrou značkou a svým výkonem a spolehlivostí a poctivým provedením mě docela překvapil. Zatím mi nerozmixoval jenom tu nádobu, i když jsem si musel dávat majzla 🙂
Jinak TV – to je naprosto nevysledovatelná výroba. Minimálně komponenty jsou všechny z Rákosníkova na Dálném Východě. bAŤ, bAŤ.

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Ano, i renomovanému výrobci se povede zmetek – tady o tom píšu: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nekdo-prosim-zkusenosti-s-lednici-liebherr

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Lam: já bych normálně taky nakupoval v kamenných obchodech, ale u nás se něco takto nakoupit prostě nedá, anebo za hříšné ceny. Třeba ten zesilovač: ke koupi ani na objednání v kamenném obchodě není (aby mi vyhovoval) a tak musím na e-shop. První se posral za rok, další dva došly už vadné. Jsem z toho na Chocholouška.

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

My pro veškeré elektro jezdíme přes potok do Němec. Mám to blíž než do českého krámu a ceny jsou mnohem příznivější.

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek