Kepler

Jaké máte zkušenosti s novým nakupovaným zbožím?

Nezáleží na tom jestli v kamenném obchodě, nebo na e-shopu. Moje bilance za jeden rok:
reklamován v záruce televizor, osobní váha, kuchyňská váha, elektrický kráječ, zesilovač (3×). Ve třech případech z e-shopu dodáno již nefunkční. Mám takovou smůlu, nebo je to dneska už „normál“?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Tak to máš asi opravdu smůlu. Já za poslední dva roky reklamoval tiskárnu a lednici. A nakupoval jsem za tu dobu minimálně cca 30 různých elektrických a elektronických produktů. Většinou vše na e-shopech. Pouze ta lednice byla koupena u nás v „kamenném“. Pak ale reklamace-vráceny peníze a koupil druhou, tu samou, ještě levněji, na e-shopu Levné elektro (který loni na jaře zkrachoval). A nakoupil jsem na něm hodně věcí, za velmi dobré ceny a vše bez problémů.

Další odpovědi
Lamalam

Musíš mít neskutečnou smůlu. My jsme za posledních cca 8 let reklamovali pouze jednou – a to hodně drahou ledničku. Jinak si na nic nevzpomínám a to jsem toho kupovali poměrně dost, ale vše v kamenných obchodech, v e-shopu jsem kromě knížek a cédéček nikdy nic nekoupila.

gecco

Tyyy brdo – to by mne šlehlo…
😉
Podle čeho si ty věci vybíráš??
😉

Klaproth

Jsi opravdu smolař. Já si vůbec napamatuju, jestli jsem za posledních 20 let vůbec nějakou koupenou věc reklamoval, ale reklamoval jsem kvalitu stavebních prací – nekvalitně usazená okna a špatnou izolaci střechy.

Emefej

Máš opravdu smůlu. Já jsem za posledních cca 20 let reklamoval pouze jednou – jednu várku loveckých nábojů od jistého českého výrobce.

hapiky

Některé e-shopy řeší šalamounsky reklamace tím, že reklamovaný výrobek pošlou jinému zájemci, potom případně dalšímu, až se u někoho uchytí.

Kepler

gecco: jako každý jiný – poměr cena- výkon. A nevěř tomu, že to záleží na výrobci. Německý výrobce zesilovače byl horší, než čínský šunt. Včil mudruj…

gecco

Já jen musím dodat, že z nákupů, které si pamatuju, mi, řekněme brzy, odešel jeden DVD přehrávač (reklamace úspěšná, od té doby funguje) a tyčový mixér (po záruce, koupil jsem prostě jiný)…
Ale včil mi odešla TV – tak mi drž palce, at nenásleduju tvého příkladu…
😉
BTW – sloganu „německý výrobce“ věřím, z hlediska kvality výrobku, asi tolik, co předvolebnímu prohlášení politika…
😉

Kepler

Ten německý výrobce nebyl jen slogan, dokonce uvedli i jeho adresu. Pak jsem se dozvěděl, že šlo o konstrukční chybu. Ani Mercedes dneska nepatří mezi nejspolehlivější auta. Mimochodem tyčový mixér mám čínské výroby pod dobrou značkou a svým výkonem a spolehlivostí a poctivým provedením mě docela překvapil. Zatím mi nerozmixoval jenom tu nádobu, i když jsem si musel dávat majzla 🙂
Jinak TV – to je naprosto nevysledovatelná výroba. Minimálně komponenty jsou všechny z Rákosníkova na Dálném Východě. bAŤ, bAŤ.

Lamalam

Ano, i renomovanému výrobci se povede zmetek – tady o tom píšu: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nekdo-prosim-zkusenosti-s-lednici-liebherr

Kepler

Lam: já bych normálně taky nakupoval v kamenných obchodech, ale u nás se něco takto nakoupit prostě nedá, anebo za hříšné ceny. Třeba ten zesilovač: ke koupi ani na objednání v kamenném obchodě není (aby mi vyhovoval) a tak musím na e-shop. První se posral za rok, další dva došly už vadné. Jsem z toho na Chocholouška.

Lamalam

My pro veškeré elektro jezdíme přes potok do Němec. Mám to blíž než do českého krámu a ceny jsou mnohem příznivější.