láďa1

Jaké máte zkušenosti s firmou Bohemia Energy?

Nejlepší odpověď
annas

Dobré – bereme od nich plyn i elektřinu.

Další odpovědi
IK

Zatím celkem dobré, ale nemám to ještě ani celý rok, platím méně jen mě naštvalo že mi poslali přeplatek z plynu a nedoplatek z elektřiny jako by to nemohli převést sami, musela jsem pro jedno na poštu a druhé psát příkaz a to jsem si myslela že budu mít méně práce když to bude vše pohromadě a mám přímé inkaso, ale PRE a plynárenská to tak dělali také tak to byli jen marné naděje. Úsporu zatím nepočítám ale ten přeplatek byl 5600,– a nedoplatek jen 185,– a to bude to podstatné.

hanny 2

Odmítla jsem jejich nabídku na základě negativních recenzí z netu.
Například -
"Pozor na Bohemia Energy!

Varuji všechny před firmou Bohemia Energy

Uzavřel jsem smlouvu na dobu určitou na 24 měsíců s tím, že po ukočení této lhůty se tato doba mění na dobu neurčitou. Ale firma BEE v tichosti změnila svoje Všeobecné obchodní podmínky, kde je napsáno, že smlouva na dobu určitou se prodlužuje o tuto dobu a to opakovaně, pokud zákazník neoznámí firmě BEE, že nechce prodloužit smlouvu na jejich předepsaném formuláři. Já jsem na to naletěl a zaplatil smuvní pokutu 6000 Kč dle jejich nového ceníku. Tak pozor na tuto firmu, je problém ukončit smlouvu."

"!Neuvěřitelné způsoby Bohemia Energy

Bohemia Energy je naprosto nesolidní firma.Slibuje úsporu za dodanou energii ve srovnání z dasavadním dodavatelem.Nikdy to nemyslí vážně.Její ceny jsou jedny z nejdražších­.Získaných zákazníků se nevaží a jednají s ními jako s nevolníky.Je to příšerná firma s příšernými způsoby.Dozrávají na trestní oznámení."

A je jich tam mnohem víc,stačí zadat do vyhledávače!

http://www.emi­mino.cz/disku­se/zkusenosti-s-bohemia-energy-48755/

http://www.ce­nyenergie.cz/zku­senosti-uzivatelu/elektrina-1/questionid_148/bo­hemia-energy-entity-zkusenosti.aspx

http://www.po­radte.cz/vzka­zy-prani-a-stiznosti/1315-pozor-na-bohemia-energy.html

cukrar

vždy se najdou drobnosti na všem. Osobně jsem s nimi spokojen, přesněji nadšen. Řeším vše přes skype, protože převádím plyn a elektriku za tchýně na sebe a přeplatek potřebuji dostat já na svou adresu a další problémky.
Vždy perfektně vyřešeno…

ReHu

Osobní ne, ale osobně znám paní, která se kvůli nim dostala do obrovských finančních potíží.

Romainos

Osobně s nimi mám dobrou zkušenost, sice rušení smlouvy není činnost, kterou bych se zabýval každý den, ale podmínky jsou kvůli tomu prolítnul 2×, abych nechyboval a jak jsem někde četl, že po něm chtěli skoro rodný list (přeháním), tak nic takového se u mě nestalo. Prostě jen jsem poslal jejich formulář a tím to pro mě haslo.

Kalydo

Zdravím, chci se tu zkusit zeptat, i když si moc šancí na získání odpovědi nedávám, ale za zkoušku nic nedám. Máte někdo doma nainstalovanou fotovoltaiku? Dost o ní uvažuji a co jsem se díval, tak zatím není moc společností, který by se tím zabývaly. Jednou z nich, co mi padla do oka je Bohemia energy, tak by mě zajímalo, zda to někdo přes ně už řešil. Ohledně podmínek mi přijde, že patří v této oblasti mezi jedny z těch lepších, tak snad tu na někoho natrefím. Díky

Katjusha

S tímto dotazem bych spíš zamířila do nějakého spešl fóra, kde se o to lidi zajímají než tady. Neříkám, že by tu někdo takový nemohl být, ale moc velkou šanci tomu nedávám. Osobně zkušenosti s firmou nemám, ale mají je moji rodiče a ti jsou spokojení. Nadávat jsem je neslyšela. :) Tak aspoň takhle k firmě :)

olek

Já mám u nich taky energie, ale známej s nima teďka řeší fotovoltaiku, zatím co mi říkal, tak se s nimi pracuje dobře. On má velkej barák, tak je mu se to vyplatí dát si to na střechu.

Irčanka

Tak to mi nemáme, ale elektřinu od nich bereme a to je v pohodě. Plyn nemáme.

Dominno

od nich jsem byl půl roku zpět nucen odejít jelikož finančně mi vyhovovalo více přejít k dodavateli Armex Energy, jak s plynem tak i elektřinou a ted mnohem více ušetřím

Mileot

Docela jsem teďka řešil, co vymyslet s cenou u energií, protože mi od bohemky přišlo písemné oznámení o zvýšení ceny, takže dvě možné věci – buď to změnit dodavatele a nebo zůstat, protože jak se zvyšuje plošně, tak to bude asi všude obdobný a na pleší cenu se jen tak nedostanu. Zatím se spíš přikláním k druhé variantě, protože jsem s firmou nikdy problém neměl a pokud to bylo jenom možné, tak mi vyhověli, ale určitě to budu sledovat dál, čas na to ještě nějaký mám.

KryštofMez

Přešel jsem k Bohemia energy vzhledem k tomu jak se teďka zdražovalo, přinutilo mě to jednat a Bohemia energy mě vyšla nejlevněji.

Dominno

mě právě o hodně levněji vyšel Armex, proto jsem k nim i přešel

Heander

Asi nebudete jediný, kdo se k tomu nyní uchýlí, kamarád mi taky říkal, že se chystá na změnu dodavatele, já mám teda taky Bohemia Energy, ale nechal jsem si u nich akorát vyměnit tarif za levnější. S původním jsem problém neměl, ušetřil v předchozích letech taky slušné peníze, ale zas to chtělo hold drobnou úpravu.

Mipos

Podle mě jsou seriózní, super je tenhle graf https://www.re­seni2plus.cz/ na ten se chodím dívat a vím, jak si na to stojím. Zatím se pořád držím líp než u dominanta, od kterýho jsem odešel.

Pezak

My jsme teda na tarifu Start ++, ale po roce bychom pak měli přesídlit taky na tento – Energie A++ a ten mi přijde celkem dost dobrý. Jako na to jak většinou bývají ty navazující nabídky nevýhodný, tak tady je to úplný opak.

Mipos

Tak to rozhodně a hlavně tomu nahrává do karet i za smlouva na dobu neurčitou.

Rynon

To vypadá fakt zajímavě, ale patří to k jinýmu tarifu než budeme mít my, my se začátkem roku budem mít Klasik, kde budeme dostávat jak mi bylo řečeno slevu z každýho měsíce. Takže to bude asi něco novějšího než máte vy, jak dlouho už je máte?

Mipos

Tak to určitě, to už máte úplně jiný tarif než my. My už je teďka máme něco přes rok, tak to muselo přijít nově. Tohle se řídí podle burzy, takže je to stále aktuální, my jsme s tím spokojeni.

Evellet

Osobně zkušenosti zatím dobré, ale nejsou to zkušenosti dlouhodobé, můžu zatím referovat pouze jedno vyúčtování a to přišlo s očekávaným prvním přeplatkem, který nás dělil. Byl to ten rozdíl mezi firmami. Klape to dobře a odběry v pořádku jak maj být.

Odin

Osobní zkušenosti s Bohemia Energy nemám, protože bydlíme v paneláku, kde jsme sjednoceni k jednomu a tentýž dodavateli, ale máma už je nějaký pátek má, potom co táta umřel, tak si to nechala přepsat na sebe, dával jsem jí i variantu, že si to nechám napsat na sebe a budu jí to spravovat, ale nechtěla, abych s tím neměl zbytečné starosti a tak není divu, že se pak dostala k firmě Bohemia Energy. Byla to její volba, chtěla je, že je vyzkouší, když jí řekli že ušetří. Pro mě úspora nad litr dobrá, ona tím, že je v bytě sama tak je šťastná i za to 5kilčo co ji po roce vrátili. Jak říkám zkušenost je to mojí mámy, tak si z toho obrázek udělejte sami. Pro mě je důležité, že ona má zkušenosti dobré a že na tom netratila.

Martiolka

Já jsem jejich nabídku přijala, protože mě překvapilo, že při stejné spotřebě jen s novým dodavatelem tady v tom případě s bohemia energy můžu ročně platit o skoro 2tisíce Kč méně. No dopadlo to tak že spotřeba se mi trochu zvedla po roce, ale stejnak mi vraceli asi talíř, takže jsem spokojená.

McRich

Já jsem jejich zákazníkem od září 2014, dodavatele jsem se rozhodl změnit z důvodu, že docházelo k plošnému zlevňování a já měl zájem o to aby se mne to také týkalo, kdybych vak zůstal u původního dodavatele ceny by mi zůstala stejná a takto se mi u nich už třetím rokem podařilo ušetřit slušné peníze. Jsem s nimi spokojený a mohu je tak doporučit.

Lízza

Už u nich nějaký čas topím, takže můžu tvrdit, že jejich přístup je faktys úplně jinej než tam kde jsem byla. Mám je přes prodejce, když u mě byl, tak mi všechno vysvětlil a ještě mi od nich volala slečna abychom si spolu všechno potvrdily. Až po chvíli mě samozřejmě začli napadat různé otázky, tak jsem si je sepsala a zavolala tomu prodejci co u mě byl, nechal mi tu na sebe na deskách kontakt. Takže jsem mu pak obratem volala a sice nebyl úplně nadšený, že na něj mám tolik dotazů, ale nenechala jsem se odbýt a na všechny dotazy jsem od něj dostala odpověď. Teď zpětně můžu hodnotit, že plyn mají vážně levnější a přístup jejich lidí je hold odvislý od toho na koho narazíte, jak osobně tak i na sluchátku. Ale za mě OKys.

manka333

Dobrý den, můžete mi poradit, co má Bohemia Energy teďka za dobrý tarif? Četla jsem na internetu, že se teďka u nich bude dát ušetřit při topení plynem, tak by mě to zajímalo, bydlíme totiž čerstvě v rodinném baráku. Díky

Jaraskop

Já s nimi mám zkušenost minimální, doma je nemám, ale hledal jsem našim novýho dodavatele přes internetový srovnávače a pak podle nich porovnával ceníky a vzešli mi z toho jako jedni s lepší cenou. Vyřizoval jsem to teda za rodiče, ale ta komunikace bych řekl, že byla minimální, ale i z toho bych teda odvodit, že asi dobrý na mě dojem udělali dobrý, teď ještě jak se to ukáže našim v praxi, to je věc další.

olek

Mají mají, my jsme na to přišli na internetu, že něco takové zavedli, cena by měla být stanovována podle ceny na burze, co jsem se díval i na jejich stránkách, tak tam k tomu mají celkem odpovídající grafy, ale přisvědčivě na mě ten tarif působil jen u plynu. Takže mám u BE jen plyn, Elektřinu jsem si nechal při starém.

Vlando

My je máme od loňska, jsme u nich s plynem na tarifu jubileum+, ale jestli mají ještě něco aktuálnějšího a levnějšího tak to fakt netušim. Tohle když jsme si nechávali kalkulovat, tak to při naší spotřebě dalo slevu zhruba 3200,– korun, ale samozřejmě je to odvislé od toho kolik protopíme, ale co vím tak jsme se co rok pohybovali na podobných hranicích. Takže zkuste kouknout na tarif jubileum+.

Pavel68

K Bohemia energy jsem nám doma energie nechal převést po tom co jsem si všinmul, že u dominanta se nám to začíná nevyplácet. Kamarád mi poradil Bohemia energy, že s nimi má dobré zkušenost u nich v baráku. Máme podobně velký barák, tak jsem si říkal, že se spotřebou to bude obdobný. Takže na základě jeho referencí jsem si to u nich nechal zřídit. A jsem za to opravdu rád, mají seriózní servis a za rok jsme to na energiích sundal cca tak o 10% dolů. Za mě zkušenosti dobrý..!

FIBE

Já jsem byl Bohemkou přesvědčen po telefonickém hovoru, abych k nim převedl energie, že mi prý jsou schopni nabídnout mnohem zajímavější cenu než mám nyní u mého stávajícího dodavatele. Tak jsem se je rozhodl vyzkoušet a po necelém roce a půl mohu konstatovat, že cenové snížení u nás opravdu nastalo a tak jsme je neváhal doporučit i zbytku naší rodiny.

Richien

Já je mám něco přes rok a celkem taky dobrý i když mám stejnou zkušenost jako paní IK, že na jedno mi přišel malý nedoplatek a na druhý přeplatek, ale nemohli to dát dohromady a vše se řešilo zvlášť. Hold je to asi tím jak má každá energie svojí smlouvu, jinak si to nedokážu vysvětlit ten jejich postup. Ale zvládlo se to a příště aspoň vím jak na to.

Diiiia

Ať si píše kdo chce co chce, nám se změna vyplatila. Je to sice risk přestoupit k tomu to alternativci, ale my si s jejich OZ prošli celou smlouvu a s ceníkem nechali udělat finanční propočet na naší spotřebu a vyšlo nám to o dobrých 4,500.- méně. Takže já dávám určitě na osobní konzultaci přímo na pobočce.

MiraRendlik

Risk nerisk, když ušetřím, tak to jaká firma je, moc neřeším. Bohemia Energy mi ušetřila a to pro mě znamená, že jsou dobří. Stručný a jasný počty.

Jirota

Počty? Ty jsem při změně dodavatele ani nedělal, ale už je to hafo dlouho co jsem měnil a pořád jsem u nich, protože nejsem za to, že je nutný změnu dělat co rok. Škoda času a Bohemka mi přijde pořád dobrá a to i v ceně.

Radan5

Tak ono je dobrý vědět, jestli změna dodavatele k něčemu bude, takže udělat si kontrolní kalkulaci na internetu není vůbec od věci. Ale je třeba použít dobrou kalkulačku, která není nikým ovlivněna, osobně dávám za pravdu kalkulačce na stránkách tzb-info.cz, která je stále aktualizována. Mám s ní osobní zkušenosti. A Bohemia Energy tam aktuálně vychází velmi dobře, takže dle mého stojí nad tím pouvažovat. ;)

Danyka

Já si to teda neprocházela přímo na pobočce, ale prošel to se mnou jejich obchoďák u mne doma. A přijde mi celkem komický, že jsem proto skoro nehla brvou a přišla jsem si díky téhle změně na lepší cenu. No jsem tomu klukovi vděčná, že mi s tím pomohl, sama bych se asi nikdá nerozhoupala.

Ratam

dal jsem na radu otce a přešli jsme k nim taky, otec u nich má totiž zvýhodněný tarif a proto se nám o nich zmínil, momentálně jsme u nich druhým rokem a něco jsem ušetřili, táta má sice nižší platby, ale když spočítám tátův důchod a moje výplata tak nakonec možná platím ještě míň jak on.

JarinFalta

Jj, ono je to dobrý dostat přímý reference od známýho člověka, když mám zrovna danou firmu v merku. Ušetří to pak spoustu času a ve finále třeba i peníze. Já se tak na doporučení od kámoše dostal k Bohemii, ukázal mi jeho faktury. A jako ten první přeplatek než si nechal upravit zálohy byl neskutečnej, nechápu, že ty rozdíly v cenách za energie jsou až takový. Tak jsem zvedav, jak se zadaří v naší domácnosti.

petros56

Já dám taky raději na přímé doporučení, než na nějakou reklamu z televize, kterou si může kdokoliv zaplatit. Dodavatel je zatím asi to nejvíc co jsem podle poručení změnil přes kamaráda. A bohemka zatím dobrý, doporučil dobře, ale je to zatím jen krátkodobá zkušenost.

Ka-Si

U Bohemia Energy se nám zatím daří dobře, vybrali jsme si jí kvůli jejich cenám a pokud se ceny nezmění, nemáme důvod od nich odcházet. Když něco potřebuju tak jim vždycky radši volám, nechce se mi to nikdy vypisovat na internet, to jim to raději řeknu a mám to z krku.

Morris

My jsme na ceny až tak moc nekoukali, samozřejmě, že jsme chtěli něco rozumnýho, ale dost nám záleželo na smlouvě a podmínkách. Energetický poradce nám doporučil, že je na trhu teďka dobrý tarif od Bohemia energy, kdy má zákazník cenu odvíjející se od cen na burze plus marži co si účtuje obchodník a k tomu smlouvu na dobu neurčitou. Nabídka se nám zdála hodně dobrá, tak jsme dali na doporučení našeho poradce a aktuálně čekáme až nás převedou.

manafi

Za mě velice nesolidní firma. Změní Všeobecné obchodní podmínky aniž by vás vyrozuměli a smlouvu podepsanou v roce 2009 na 24 měsíců po skončení lhůty budou automaticky převádět pokaždé na 2 roky a né jak bylo podepsáno, že po skončení se z ní stává smlouva na dobu neurčitou. Takže veliký problém s předčasným ukončením. Jedině za poplatek 6000 Kč. Kde to jsme? Jak je možné, že vás takhle můžou držet v pasti? A ceny jsou nehorázné. Všem radím, dobře si rozmyslete než k nim přejdete a přečtěte si co nejvíc recenzí !!! Většinou jsou negativní !!!!

Rotar

Taky s nimi mám dobré zkušenosti, solidně jsem s nimi ušetřil a myslím, že jde o dobrého alternativního dodavatele, který drží ceny nízko. A nechápu o jaké pasti to píšete, smlouva na dobu určitou je úplně běžná věc, která se používá i u jiných služeb.

LiborO

Souhlasím, nevím proč každej dělá s termínovanou smlouvou takovej povyk. Já jsem se smlouvou na dva roky dostal dokonce i lepší cenu, což je pro mě důležitější než jak dlouho u nich budu, když budu spokojený tak u nich stejnak budu dýl než jen ty dva roky, tak co. Řeším současnost, ne budoucnost.

stepaNek

Nechci vám brát vaše iluze, ale ono je potřeba hledět i do budoucna, pokud člověk nechce dopadnout špatně. Já proti smlouvám na dobu určitou nic nemám, ale když mi firma nabízí na neurčito, tak bych byl přeci blázen abych se dobrovolně za to samé uvazoval. Když si kdykoliv pak můžu vybrat zas někde jinde něco lepšího. OK v soušasnosti hledím na cenu, která je pro mě u Boheima energy výhodná, ale tou smlouvou myslím i n svou budoucnost. ;)

vladimír78

Já jsem se řídila tím, co je napsáno na http://bohemia-energy.eu/, zavolala na infolinku, nechala si poradit s tarifem a teď mi přijde, že je všechno v normálu. Prostě jako kdybych byla u čezu nebo u eonu. A tak jen čekám na konec roku na to, kolik s bohemia energy ušetřím – tam si myslím, že bude ten jediný rozdíl mezi „normálním“ dodavatelem proudu a bohemia.