Larissa

Jaké máte zkušenosti s diktafonem v mobilu?

Popřípadě zda byste mi neporadili (pokud možno levnější) smartphone s dobrým mikrofonem pro nahrávání přednášek (cca 4–5 m) od přednášejícího. Vím, že je to záležitost jak HW tak i SW, takže pokud máte zkušesnosti i s nějakým specifickým programem, sem s tím.
Přímo dikrafon je mi hloupé (nepříjemné) vyndávat na lavici, děkuji.

Nejlepší odpověď
Roman71

Používám diktafon v mobilu pro příležitostné nahrávání. Nejefektivnější je, když je nastavený na „advanced audio codec“. Při AMR kodeku v nahrávce „šplouchá“ a při vzdálenosti 3 a více metrů už je nahrávka neposlouchatelná. Navíc, když někdo na telefon během záznamu zavolá, nebo přijde SMS, zpravidla se to v nahrávce projeví dost nepříjemně. Telefon jako diktafon opravdu jen v případě nouze, jinak doporučuji překonat ty nepříjemné pocity a koupit klasický diktafon, který umí i upravit hladinu záznamu, když se objeví nějaký výraznější okolní hluk.

Stejně bych doporučil pořizovat záznam maximálně dva metry od zdroje zvuku (přednášejícího), nebo koupit doplňkový mikrofon se zesilovačem pro chytrý telefon. To už je jiný poslech.

Když to shrnu, diktafonu bych se rozhodně nebál. Kvalitnější se dá koupit kolem 1000Kč. Já osobně mám SONY ICD-PX240 a jsem s ním maximálně spokojený. Na stole působí vzhledem jako starší model telefonu, ale bez klávesnice :) ..jinak má vynikající citlivost i když se choulí v kapse.

Další odpovědi
dubraro

Občas používám. Funguje. Mám starý Samsung Galaxy S3 mini.