Máte kladný, či záporný názor na finanční poradce?

Pokud máte i nějaké zkušenosti, tak se o ně můžete podělit.

Nejlepší odpověď
dubraro

Jsou zbyteční a škodliví.
Kdo má peníze, ten je zjevně dokázal získat i bez poradců.
Kdo je nemá, tomu poradci žádné nevyčarují, nanejvýš jej mohou připravit o to málo, co má.
Poradce sleduje v každém případě především svůj prospěch, tedy aby se peníze přesouvaly od zákazníka k němu.

Další odpovědi
Rokio

Já mám na všechny finanční poradce kladné názory kromě jednoho. Ten se jmenuje Martin Simota. Nedal mi při uzavření smlouvy kopii smlouvy a smlouva navíc neměla datum (pozn.: Smlouvu mi dodal až asi po jednom až dvou týdnech). K tomu všemu si účtoval nehorázný vstupní poplatek.

Jinak, jak už jsem psal, tak jsem znám spoustu fin. poradců a všechny kromě již zmíněného Simoty byli velmi dobří.

Můj nejoblíbenější a podle mě nejlepší fin. poradce se jmenuje pan Kovář. Od něho jsem se dozvěděl spousty zajímavých informací, je upřímný a vyzná se ve svém oboru.

isteron

záporný

Smode

Všichni moji známí co chodí k jakémukoliv finančnímu poradci byli/jsou chudí. Část z těch, kteří jsou „za vodou“ mají jedno společné: nikdy by nešli k finančnímu poradci. Ono je to tady v Čechách těžké, když se ve škole učíte integrály pro výpočet objemu bazénu tvaru ledviny ale to jak na něj vydělat už ne :)

Hankapolak

Já jsem svůj názor musela přehodnotit, myslela jsem si, že moje finanční gramotnost je dostačující, abych si dokázala finance spravovat sama, ale když došlo na lámání chleba, tak jsem zjistila, že jsem v nich totální mimoň. Takže jsem se obrátila na poradce co mají naši u Partners a ten je teďka mojí pomocnou berlí. Tím, že ho mají rodiče už léta, tak to pro mě bylo alespoň bez hledání, pán se vyzná.