Gus_Fring

Jaké máte rady, jak být v životě stále štastný a spokojený?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Žádnou. Dokud nepochopíš, že být „stále šťastný“ je nemožné (jak bys to dokázal vnímat, kdybys neměl srovnání s nějakým jiným stavem), nedá se radit. Venkoncem i stav dlouhodobé spokojenosti je sám o sobě štěstím, to si ale málokdo uvědomuje. A proto lidé „nmají roupy“, když je „pálí dobé bydlo“ a neváží si toho, co mají. Zpravidla z nedostaktu zkušeností ani netuší, jak MOC a jak SNADNO se věci mohou obrátit „hnědým navrch“.

Človějk MUSÍ trpět, aby byl (alespoň občas) šťastný. :)

Další odpovědi
Drap

Řešit jen ty důležité věci a být v klidu a v pohodě.

led

Nedávať si nesplniteľné sľuby.
Nezávidieť iným.
Ak ti niečo nejde, zamysli sa, kde robíš chybu a nehľadaj chybu v iných.
Vždy s úsmevom.

orwell

Dá se to prý dokázat, ale nesmíš nikdy úplně vystřízlivět.

Rokio

Dobré je směřovat za nějakým cílem, zbytečně se nestresovat, umět odpočívat, mít nějaký smysl života a umět se radovat z maličkostí.

ten který je

Především být zdravý,být skromný a radovat se z maličkostí.Trávit volný čas v přírodě nebo sportem a hlavně vyhýbat se blbcům,kteří mohou škodit.

da ny

Dobrá rada je drahá (sice je mi 60, ale nabyla jsem v Rusku :D). Snad některá, osvědčená „pravidla“, mohou na vlastní cestě pomoci.
„Neřeš, nepřepínej.“ „Když nejde o život, jde o ho…/prd.“
Neočekávat, že se někdo bude chovat tak, jak si já představuji/přeji.
„vše, co děláš, dělej rád/s chutí.“ „Zameť si před svým prahem.“
Pocity křivdy/viny si urovnej, nehýčkej.

VIO

Velice individuální otázka :) Já kupříkladu nemám rád lidi, takže když jsem někde sám, např. na chatě, či na zahradě jsem moc spokojený.
Nebo také, když mám zaplacené všechny dluhy a mám na účtu velkou rezervu, cítím se šťastný a bezstarostný. Také když vlastním věci, které mi přidávají na klidu, např. počítač, notebook, telefon, auto, xbox … tak jsem spokojený, víc dalších věcí v životě vlastnit nepotřebuji (kromě domu, ale na ten ještě nemám). Mám hodně rád cestování, takže jsem rád, když můžu jet na nějakou dovolenou… Každý je jiný.. ale myslím, že když přestaneš řešit peníze,čas a číst „novinky.cz“ tak budeš v životě moc šťastný.

Filip84

Máš co do huby každý den? I třeba, já nevím, jednu bramborovou placku, něco?
Máš přístup k lékařské péči? V případě chronických nemocí, máš přístup k potřebné medikaci?
Máš dům, do kterého neteče, má okna, tekoucí vodu, odpad, topení a elektřinu?
Máš přístup k informacím (internet, televise, knihovna, denní tisk … – podle vkusu každého soudruha)?
Máš co na sebe, abys neonemocněl venku v zimě?
Máš pevné boty?
Máš vlastní postel?
Máš zajištěno základní bezpečí? Víš, že když se ti bude někdo dobývat do baráku, přijede do pár minut policie? Pomůže ti, jako oběti tr.činu, stát?
Máš práci (nebo jinak: máš možnost JAKÉKOLI práce, kterou jsi s to, s ohledem na svůj fysický a duševní stav, vykonávat)?
Máš možnost dopravy (auto, kolo, veřejná doprava – podle okolností, lokace, handicapu, prostě podle možností každého soudruha)?

Pokud si můžeš na každou z těchto otázek odpovědět ano, pak gratuluji, patříš k vyvoleným, jak z globálního hlediska, tak z hlediska historického. Byť se to může jevit jinak, tohle NEMÁ většina lidí na světě.

Pokud tohle všecko máš, sakra, co Ti brání v tom, abys si dále budoval své osobní štěstí? Jak Ti má s tímto někdo poradit, nebo pomoct? Každý jsme jiný, jeden touží po BMW za million, a bude chodit v pytli od brambor a žrát suché rohlíky a chlastat vodu z vodovodu, jenom aby ho měl, a bude šťastný. Druhý chce partnerku, která ho každý tejden pořádně seřeže. Bože, co člověk, to originál!

zjentek

Aliene, moje řeč. Věděl jsem, že když nemapíšu, napíšeš to ty. Jsem tady do počtu 🤷‍♂️ (; D; D;