Jaké máte pocity,když uvidíte

kluky v kuklách,v čer­ném,s vyholený­ma hlavama – naše
ČESKÉ neonacisty? Je putna,jak se pojmenují,pořád je to to samé.A ještě – naši mladí,zapálení komunisté.Těžko k uvěření.Chtěl bych mít kouzelný prstýnek.

Nejlepší odpověď
Luss

Opravdu tezko k uvereni. Kazdy extremismus je mor. Neonacismus mi prijde jeste o neco horsi a nebezpecnejsi. A pocity??? Asi pred 7 lety jsem se byla podivat v Osvetimi. Taky v Buchenwaldu (tam, a jeste v Dachau muj dedecek stravil velkou cast 2.svetove valky, prakticky celou valku), proto pro me tohle tema hodne znamena. Tyto mlade hochy bych tam poslala, stacil by myslim mesic, ba mozna i tyden – jen takove „soustredeni“ v tehdejsich podminkach, aby videli, s cim vlastne sympatizuji. Kdyz jsme odjizdeli z Osvetimi tak prvni z nas promluvil az u Ceskeho Tesina, jak jsme byli konsternovani. a to se najdou „lidi“ co popiraji holocaust. Opravdu tezko k uvereni.

Další odpovědi
ReHu

Je mi vcelku jedno, jak si kdo říká či co má nebo nemá na hlavě, ale pokud má někdo na hlavě kuklu, budí to ve mně dojem, že se asi za své jednání a chování stydí. Jinak by se přece nemusel schovávat.

Greneia

Jaké mám pocity?
„Jůůů, zase se něco děje, nový adrenalin, akce…“ 😁)))

anonym

Když jsem viděl Osvětim(dávno uklizeno,upra­veno,žádné zvuky, žádné pachy,žádný kouř z komínů) její plynové komory,ubikace,vý­lohy 10 krát 5metrů (5m hluboké)-plné dětských botiček,lidských vlasů,zubních protéz a jiné,oněměl jsem.
Podobné pocity – film Schindlerův seznam.
Ten prstýnek-zařídil bych s chutí těm tvůrcům Nových Pořádků alespoň měsíční studijní pobyt.Rok-1943.Bolševici? Něco by mě jistě napadlo.

Luss

no to je prave to, k te navsteve po 60ti letech je treba jeste primyslet to co pisete. nejen ty zvuky, pachy, nemoci,taky ten STRACH. mame stejne pocity. jen Schindleruv seznam je film, ktery ve me nechava rozpolcene pocity. Cetla jsem knihu historicky J.Gruntove – Oskar Schindler Legenda a fakta a od te doby ho musim brat jen jako hodne upraveny pohadkovy velkofilm. Myslim, ze mnoho z lidi co se se Schindlerem setkali behem valky mu nemuzou prijit na jmeno a na pohadky o nem neveri. Jestli Vas toto take zajima, doporucuju. Ale o tom otaka nebyla. Neonacismus je opravdu pro inteligentniho cloveka (a informovaneho) nepochopitelna stupidita. Bolsevik zhruba totez, ale naruby.

anonym

Ten S. seznam. Mě ani tak neoslovila osoba S., ale ten strašidelně věrohodný popis Pekla.
Když jsme u knih – Sofiinu volbu znáte,že?

Luss

omlouvam se, jdu asi s krizkem po funuse. nebyla jsem cely vikend na netu. ano samozrejme Sofiinu volbu znam. Knizku i film. Take sila!!!