paul1

Jaké máte pilíře pro šťastný život?

Podle některých psychologů se celkové štěstí může rozdělit na tři druhy štěstí:

  1. krátkodobé – dobře se najíst, dobrý sex atd., trvá krátce a proto se tu mohou projevovat závislosti, touha opakovat,

    ale např. desátý kopeček zmrzliny nám už nechutná tak, jako ten první

  2. starostlivost o druhé, starší, postihnuté. Prosociální chování je vrozený způsob, jak chránit lidský druh
  3. dlouhodobé – např. koníčky – malování, sochařina, výzkum, ponoření se všemi smysly do toho, co právě děláme

Podle východní psychologie je celkové štěstí člověka utvářeno třemi formami štěstí: lidské štěstí, nebeské a zemské
https://wikiso­fia.cz/wiki/Štěs­tí
http://shop.kra­lovnafengsuej­.cz/clanky/tri-typy-stesti.html

Nejlepší odpověď
marci1

Já mám svůj „dům“ s názvem „Šťastný život“ vybudovaný na čtyřech hlavních pilířích (aby nespadnul) a to:

  1. Zdraví
  2. Láska
  3. Rodina
  4. Štěstí

Jako stavební materiál domu jsem použila: vážit si života, mít se rád, mít rád lidi, pomáhat druhým, neprahnout po mamonu, žít duchovně, stále se učit a vzdělávat, neničit planetu Zemi, snažit se brát vše s humorem a vždy s úsměvem. 🙂

Další odpovědi
zjentek

Ponoření se všemi smysly do toho, co právě děláme. Jiného nic. Až je pocit podobný, jako ten pomyslný desátý kopeček, je třeba jít od toho. Jít dále za štěstím. Asi není podstatné pamatovat si a sdílet. Podstatné je „mít za sebou“ a uvědomovat si to.

Drap

Děkuj za optání. Musím říct, že všechny pilíře pro takový život mám dostatečně pevné.

Kelt

Ono stačí udělat znamení kříže a říci Ve jménu Otce, i syna i ducha svatého. A nemusím být věřící, ale chápat tento akt jako urovnání se v prostoru, ve všech třech rozměrech a to v hmotné, duchovní a duševní oblasti. Nic se nemá přehánět a hromadit, ani bohatství, ani znalosti, ani to, co souvisí s vírou. A právě uprostřed tohoto kříže za dokonalé rovnováhy můžeme najít své štěstí. A uvědomte si, že nemůžete být jako někdo jiný, každý je jedinečný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.