Jaké máme Typy literatury?

Např. Umělecká..

Nejlepší odpověď
annas

Z pohledu teorie literatury se literatura dělí na podsystémy:

Krásná literatura, populární, dobrodružná, l. faktu, vědeckofantastická l., l. pro děti a mládež, lidová slovesnost.

Členění knih je něco jiného než členění literatury. Knihy se dají zařadit do jednotlivých typů literatury.

Další odpovědi
Leilisek

Já teda neznám typy literatury, ale spíš její funkce… vzdělávací, estetická, umělecká apod…

barnajka

Pokud já vím, literatura se dělí na druhy a žánry. Přečíst víc si můžeš v tomto odkazu
http://xbook.cz/clan­ky/rozdeleni-litaratury

Jinak co se přímo knih týče, tak v knihkupectví se knihy člení do tzv. tematických skupin. Klidně ti je vypíšu, třeba ti to taky pomůže :)

00 – Teologie, duchovní nauky
01 – Ekonomika
02 – Společenské vědy, osvěta
03 – Matematika a přírodní vědy
04 – Zemědělství
05 – Technické vědy
06 – neobsazeno
07 – Organizace práce
08 – Zdravotnictví
09 – Umění
10 – Učebnice
11 – Tělovýchova a sport
12 – Jazykověda a literární věda
13 – Krásná literatura (=beletrie)
14 – Dětská literatura
15 – neobsazeno
16 – Hudebniny
17 – Vysokoškolská skripta
18 – Mapy a atlasy

Celkem jich je 37, ale to už pak nejsou knížky, ale spíš všelijaký doplňkový sortiment jako např. pohlednice, kalendáře, omalovánky atd.. Proč jsou některé skupiny neobsazené, to taky netuším. Ber to zkrátka jako fakt :)