NellyP

Jaké mám právo v 15ti letech?

Dobrý den, jsem v 9. třídě na gymplu a dostala jsem se na jinou střední školu. Máma mi ale nedovolí tam jít. Mám nějaké právo říct že tam chci, nebo musím poslechnout mámu? Děkuji moc

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Já bych na mámu s „nějakým právem“ nešla, pros, škemrej, dohodni se:-)

Můžeš se obrátit na OSPOD, a tam se jim svěřit, oni s tebou i mámou promluví a pomohou vám se dohodnout.

Co je to za škola? Proč tě tam máma nechce pustit? Je státní, nebo soukromá? Má máma peníze na dojíždění? Tyhle otázky jsou důležité.

Já bych dítěti školu neurčovala, nechala bych ho jít na to co chce, ale je rozdíl, pokud se rodič o tom s dítětem už dlouho dopředu baví, nebo zda to začnou řešit až v deváté třídě.