highsmoke

Jaké mám povinnosti vůči kontrole z finančního úřadu když uplatňuji paušální výdaje procentem?

Jsem řemeslník a uplatňuji paušální výdaje procentem. Zákazníkům fakturuji službu + materiál. Nebo fakturuji zakázku jako celek a zakázku přeprodám (se souhlasem zákazníka) dalším subjektům. Eviduji pouze vystavené faktury. Zajímá mě jaké povinosti mám vůči případné kontrole finančního úřadu.

  1. Musím mít doklady o pořízení materiálu a popřípadě jak dlouho je musím schovávat po jeho spotřebování?
  2. Musím sdělit kontrolorovi který subjekt mi vystavil fakturu (kterou neeviduji jelikož uplatňuji výdaje procentem) za zakázku kterou jsem mu přeprodal?

Děkuji za odpověď

Odpovědi
mosoj

Nikdy jsem si neuplatňoval výdaje procentem, ale je jasné že berňák bude kontrolovat to co máte za povinost. Vést si příjmy, platit šilniční daň a podat daňové přiznání.
Vaše výdajové doklady ho zajímat nebudou, ale mohou třeba někdy zajímat policii. Je ve vašem zájmu tyto doklady mít uschované.