seidinka

Jaké mám povinnosti když mi byl snížen invalidní důchod ze 3. na 2. stupeň?

Odpovědi
ivzez

Pusinka se mýlí:

Nikdo není povinen se registrovat na úřadu práce, jde o právo, nikoliv o povinnost nezaměstnaných.

Stát za Vás jako za poživatele ID bude nadále hradit zdravotní pojištění, sociální by za Vás nehradil ani v případě registrace na ÚP.

Vyjdete-li s ID (nepotřebujete-li žádnou ze sociálních dávek), nemusíte se nikam registrovat. Pokud byste potřeboval státní sociální podporu nebo pomoc v hmotné nouzi, byla registrace na ÚP potřebná (bez ní byste nebyl považován za osobu v hmotné nouzi).

Jedinou Vaší povinností je dodržovat pokyny ošetřujícího lékaře.

pusinka50

Dojít na pracovní úřad a nechat se zaregistrovat. Dále si hledat práci, buď s pomocí pracovního úřadu nebo sám na částečný pracovní úvazek na max 4 hod denně. Pracovní úřad vám bude platit alikvotní část zdravotního a sociálního pojištění, zbytek byste si měl platit sám z příjmů od svého zaměstnavatele, resp. srážkou ze mzdy.