Kelt

Jaké mám dát dary jako poděkování za pomoc?

Dnes ráno mám dvě schůzky jednu s advokátem a druhou s realitní makléřkou. Přemýšlím, co bych jim asi mohl dát za pomoc s prodejem domu. Advokát pije pivo a slivovici. Nevím, kterou slivovici koupit, která je dobrá, nebo pivo – buď soudek nebo zabalené pivo. Pivo v plastové lahvi mi nepřijde jako vhodný dar. No a té makléřce možná nějakou bonboniéru nebo čokoládu nebo alkohol, například griotku. Nevím, co se hodí pro ženy. Květiny ani knihu asi ne? Poradíte, děkuji.

Nejlepší odpověď
nyjono

Makléřka má pěknou provizi, je to přece její práce.
A advokát? Jestli mu každý klient přinese alko, tak z něj může bý za čas slušný norek. Předpokládám, že také dostane zaplaceno.
Pokud ale udělali nějakou činnost nad rámec, pak je poděkování formou dárku vhodné. Makléřce asi bonbonierku a třeba 1 růži. Ona i ta 1 růže s trochou zdobení vyjde na kilčo.
A advokátovi – podívej se po nějakém pěkném dárkovém balení.

Další odpovědi
dubraro

Oni to dělali zadarmo??

ivzez

S alkoholem pro právníka poradit nemohu.
Makléřka dostane „slušnou“ odměnu ve formé provize.
Já bych jí dala květiny.

Kepler

Před schůzkou bych radši žádné dary nepřinášel, ale v případě dobrého výsledku bych je pozval na večeři v dobrém podniku a o tu účast bych je rovnou poprosil. Záleželo by o jaký objem financi by šlo.

Ametyst

Já jsem dávala realitní makléřce zarámovanou grafiku.