Avatar uživatele
Coliffe

Jaké malé koňské plemeno se hodí pro 12–16 lettou dívku?

Dobrý večer,
budeme se stěhovat na velkou zahradu a budeme potřebovat zvíře na spásání trávy. Rodiče chtějí ovce, ale já při té příležitosti chci poníka. Je mi skoro 12, a samozřejmě bych chtěla ponnyho i na delší dobu, tak do 16 let.
Chci ale nějaké menší plemeno, ale abych na něm mohla i jezdit.
Děkuji,
a dobrou noc :)
Doplňuji:
Vím, co je to kůň, jezdím na nich, takže zkušenosti mám. Ale padla tu příležitost, že rodiče chtějí spásat trávu, a koník by ji mohl spásat, ale nemyslím tím že je na spásání trávy. Je to krásný přítulný tvor, který potřebuje lásku, péči a kamaráda :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Araxis, pája139 před 3859 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dobře si zvaž svoje přání, protože kůň je stádové zvíře a pouze společnost ovcí mu nebude přirozeně stačit.
Dokonce mám pocit, že je zákonem upravené (zakázané) držení stádových zvířat „o samotě“ a takový chov je pokládán za týrání zvířat. Musela bych hledat znění toho zákona a zda je už v platnosti, ale rozhodně se nedávno připravoval k přijetí
a i kdyby ještě neplatil, je jen otázkou krátkého času, kdy tomu tak bude.
Na tuto problematiku je diskuze např.zde:

ifauna.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/1362752/m­inimum-pro-kone

Můžeš se tam i zeptat na co potřebuješ ohledně koníků.
Osobně bych doporučovala pořídit si koníka menšího plemene, ale dostatečně silného, povahově mírného, nenáročného a otužilého aby mohl být držet za určitých podmínek celoročně venku a mohl na něm případně jezdit i průměrně urostlý dospělý člověk. Takové všestranné plemeno, na kterém se dá jezdit i případně
ho zapřahat do lehčího tahu atd.
Např. hucul, fjord, island, hafling atd. tedy plemena s výškou cca 120–145 cm.
A pokud se rozhodneš koníka pořídit, tak k němu musíš mít „parťáka“ alespoň
v podobě malého ponyho nebo jiného koníka(koně).
Držení takového koně není nijak zvlášť nákladné a náročné na ošetřování
a zvládne ho i začátečník v tvém věku . Samozřejmě za pomoci a podpory rodičů.
Doplňuji:
Tady je funkční odkaz:
http://www.ifau­na.cz/kone/fo­rum/r/detail/825377/kun-v-samote
nebo zkus
www.equichannel.cz

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

dobre odležané.
nie je potom potrebné použiť toľko cesnaku (českého, čínskeho treba použiť asi 3× toľko).

skúste napred navštíviť nejaký jazdecký oddiel, aby ste vedela, čo starostlivosť o koňa (poníka) obnáša.
rozhodne to nie je tvor na spásanie trávy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jednoduchá odpověď – pro tazatelku není vhodné žádné plemeno koně… 😁
Kůň není hračka a pořizovat by si jej neměl nikdo, kdo s ním nemá předchozí zkušenosti. Navíc – kůň nefunguje jako samohybná sekačka trávy, potřebuje stádo (klidně lidské) a potřebuje značnou péči. V tomto kontextu jsou ovce (příp. kozy) mnohem lepším řešením potřeby odstraňovat přerostlý travní porost.
Bez urážky…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek