klumprt

Jaké mají pohřby funebráci?

Honosné – ty nejlepší rakve, záplavu květina věnců, muziku, proslovy, parádní hrobky, nebo

skromné – základní urna za pár korun a rozptýlit někde na palouku?

Doplnění:
Já být majitelem pohřební služby, tak bych nařídil co nejskromnější svůj pohřeb s krátkým obřadem pro nejbližší a rozptyl. Kdo by chtěl utrácet za nějaké uctívání mojí památky, tak leda za svoje, z firemních peněz by na to nešlo nic.
Tak bych to dal do poslední vůle 🙂

A Keplere, já bych funebrácké podnikání tak neodsuzoval. Budou tam asi vysoké mzdové náklady, poněvadž zřízenci, to nejsou jen obyčejní řidiči a závozníci. Oni musí odvézt a manipulovat s >jakoukoli< mrtvolou vč. požárů, dopravních nehod a třeba malých dětí, což je naprosto nejhorší. A do takového povolání se nikomu za pár šupů chtít nebude. Dále jsou pohřební služby svázány množstvím hygienických a jiných předpisů např. pro márnice, což se odráží v dalších nákladech. Ani nemám dojem, že by majitelé pohřebních služeb patřili mezi nějaké nápadné pracháče.

Nejlepší odpověď
annas

Byla jsem na pohřbu jednoho hrobníka, měl pohřeb do hrobu stejně jako ostatní lidé, kteří si tento způsob vybrali.

Přece by nebylo fér vůči kolegům, ,aby se dal hrobník pohřbít žehem,. Jedině, že by chtěl utéct kolegovi z lopaty, z krematoria se utéct nedá.

Samozřejmě že si vyberou i jiný způsob.

V náplní práce hrobníka není jen kopat hroby, v zimě si určitě „zamaká“, musí mít dobrou fyzickou i psychickou kondici, jednat s lidmi, zpravidla se stará i o údržbu hřbitova.

Viděla jsem v TV pořad, vyučení hrobníci jsou zpravdila na svou práci hrdi, i když peněz nebudou mít určitě příliš.

Co je k práci vede? Těžko říct, možná tajemno, uvědomění si, že s každým umírá kus pravdy, také ho to jednou čeká.

Další odpovědi
Kepler

To záleží na tom, jak moc si sám sebe váží a kolik peněz pozůstalým zanechá (na ten pohřeb). Pravděpodobnější je první možnost, protože pohřební služby nestydatě okrádají pozůstalé, a tak majitelé bývají docela boháči. Dnes je to lukrativní byznys, o který se supové doslova perou.

Mc Merkurion

… asi nic moc, víš co se říká: kovářova kobyla a ševcova žena chodí bosa …

Jiří Bohumil

Určitě veselé a honosné. Je to lukrativní výdělečná činnost a určitě mají hodně přátel, kteří se s nimi přijdou rozloučit. 🙂 Bohužel, oni už si toho, jako my všichni, neužijí. ☹
Doplňuji na základě reakcí.
Nepleťme si majitele pohřební služby s hrobníkem. Majitel je „podnikatel“, kdežto hrobník pouhý zaměstnanec. A mezi nimi je velký rozdíl, jak v příjmech, tak i v manuální práci. A že nejsou pohřby levná záležitost, to snad víme všichni.
A poznal jsem i několik, jak majitelů, tak i hrobníků, kteří skončili, vzhledem k „náplni práce“ jako alkáči. A pak už jim většinou bylo jedno, jaký měli pohřeb.:-(((