higs

Jaké mají být rozměry budoucího komínu (výška,průměr), když znám jen parametry kotle. (Automatický na hnědé uhlí, 25kw)?

Odpovědi
anonym

Pro aspoň rámcovou odpověď je v otázce příliš málo informací – takto ti nikdo neodpoví.
Parametry komína jsou závislé, pokud jde o kotel, nejen na výkonu, ale i na průměru kouřovodu kotle a požadovaném pracovním tahu komína – toto definuje výrobce kotle.
Dále pak na umístění vrámci stavby.
Doporučuju se s dotazem a potřebnými informacemi obrátit na projektanta (příp. takové výpočty orientačně nabízí výrobci komínů – např. http://www.schi­edel.cz/cz/ob­jednavka-vypoctu-spalinove-cesty , už při vyplňování objednávky zjistíš, kolik faktorů má na správnou funkci komína vliv).

Dochy

Tak výška záleží hlavně na baráku… V dokumenaci ke kotli to budeš mí napsané. A vzhledem k tomu, že kadý kotel bude mít trochu jiné uspořádání, budou pravděpodobně i trochu jiné nároky na komín.

Př. DAKON uvádí pro kotel 24/27kW minimální výšku pro komín (kvůli tahu z komínového efektu) 10m pro komín 16cm, 7m pro 30cm. s poznámkou, že jde o orientační hodnoty.

oldaton

Na výpočet průměru komínu se používá výpočetní program KESA ALADIN, výška komínu odpovídá výšce po hřeben +65cm, optimální průměr určí software KESA.
Zkuste se zeptat na poradenském serveru http://www.kominy-komin.cz