Liii

Jaké má uplatnění člověk, který vystudoval estetiku?

Nejlepší odpověď
marci1

Může se uplatnit jako recenzent, editor, umělecký kritik, redaktor, kulturní zpravodaj, umělecký manažer, poradce, mluvčí, učitel estetické výchovy apod. Může působit v galeriích, muzeích, divadlech, na školách a jiných vzdělávacích institucích.

Další odpovědi
Lucijej

Obor Estetika
Náplň studia

Mimo „krásna“ se ale estetika hlouběji zabývá otázkami porozumění textu (či jiným produktům umělecké tvorby) a zejména pak různým přístupům k jeho odbornému výkladu (interpretaci). Hlavní oblastí jejího zájmu je tak zejména lidská kultura a tvořivost v jejich rozličných formách a historických epochách. Hlavní náplň studia tvoří zejména četba knih z oblasti odborné a umělecké literatury (často v různých jazycích), jejich interpretace, dále psaní různých esejů a seminárních prací apod.
Uplatnění absolventů

Protože těžiště studia estetiky spočívá zejména v umění rozebírat, interpretovat, posuzovat, ale například i tvořit umělecká a kulturní díla nejrůznějšího charakteru, uplatňují se absolventi tohoto oboru například v mediální oblasti jako redaktoři, recenzenti, umělečtí kritici, editoři, kulturní zpravodajové apod. Dále mohou působit v oblasti veřejné správy, v muzeích, divadlech a galeriích, ale velmi často se uplatňují také jako umělečtí manageři, kulturní referenti, poradci, mluvčí aj. Pracovat ale mohou také třeba ve školách a jiných vzdělávacích institucích, kde mohou působit třeba jako učitelé estetické výchovy.

Zdroj: http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/porovnani-oboru-estetika