Avatar uživatele
iceT

Jaké lepidlo či jiné spojovadlo použít?

Povoluje mi šroubek,co drží rukojeť pánve,až se ta pěkně protáčí;nerada bych,aby se mi někdy stala nehoda s horkým jídlem.Pánev je pravděpodobně keramická(psáno na prodejním lístku),rukojeť není plastová,šroubek se šroubuje do něčeho,co se taky netváří železně.Zatím to pravidelně utahuju,ale začíná mě to pomalu,ale jistě rozčilovat.
Přemýšlela jsem nad chemoprenem,ten drží všechno(nebo skoro všechno),ale nevím co to udělá,až dám pánev na sporák.Takže,máte nějaké tipy,rady,dopo­ručení?Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, gecco před 3718 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Záměrně mírně poškoď závit na šroubku v jednom místě !. Třeba přiložením hrany šroubováku a klepnutím na šroubovák. Potom šroubek silou přitáhni.
Osobně bych použil lepidlo Lepox Metal od Lachemy Brno, ale nebývá v prodeji a je drahé. Minimální balení 100 g .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Předpokládám, že materiál pánve je nějaká slitina hliníku – a to je pak „každá rada drahá“.
Asi bych použil jiný šroubek (s drsnějším povrchem závitu).
Jinak samozřejmě existují teplu odolná lepidla, např. http://www.hfmar­ket.cz/produc­ts/category/11-vysokoteplotni-lepidla/ .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Je to šroubek s metrickým závitem, nebo samořezný? Pokud metrický, má protikus závit poškozený a tak vyřezat závit větší + větší šroubek, u samořezky stačí jen větší průměr, závit si vyřeže sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Chemoprén nevydrží vysokou teplotu. Pod hlavičku šroubu bych dal vějířovou nebo pružnou podložku. Pak by bylo dobré zajistit rukojeť proti otáčení. Na závit šroubu a styčnou plochu rukojeti s pánví bych použil Hermosal nebo siliokonovou barvu na výfuky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek