delabrutale

Jaké kvítko se dá nyní zasadit venku a které přežije zimu?

U nás před domem máme takový menší park a mě už hrozně dlouho štve, že je takový „příliš zelený“ a není tam nic barevného a tak mě napadlo, že bych zašel do bauhausu, koupil tam v místním květinářském oddělení nějaké kvítko, či zaseničku a prostě ten park trošku vylepšil.

Jenže o nějakém sázení a kytkách nemám vůbec ponětí a nevím co koupit, aby to na onom místě nějak vydrželo.

Poradíte? (Nejlépe, nějaké, které kvete barevně)

Nejlepší odpověď
beer

Těžká rada, nevím co míníš kupovat a také neznám lokalitu.
Zeptej se ale na totéž u nakupujícího a poradí ti – možná než ten zamýšlený obchod bude lepší obchod specializovaný a doporučuji nějakou trvalku, nebo pozdní cibulovinu (tulipány, hyacinty a drobné cibulnaté květiny)

Další odpovědi
anonym

Zajedte do toho Bauhausu a oni tam maji spoustu barevnych sazenicek , ktere prave musite vysadit ted na podzim.
Ja ted koupila snezenky … prala jsem si je uz leta a meli tam spoustu jinych … a barevnych kyticek .. cibulek. -iv-

hanulka11

mají nyní macešky pěkné okaté velkokvěté za 10– 12kč a jsou krásné pokvetou až do sněhu a na jaře hned zase

koupila jsem dnes brsleny jsou žlutozeleé a bílozelené – neopadavé – sice nekvetou ale jsou to krásné keříky, rozzáří pěkně záhony

tulipány a cibuloviny se sází nyní, takže vyražte koupit cibule a zasaďte a těšte se na jaro

Zplic

Tak přes zimu vám nic nevyroste. Nyní si připravte půdu – prokypřit, porýt, přihnojit a upravit pH. Na jaře můžete zasadit třeba narcisy, tulipány – ty jsou velice hezké. Nebo třeba růže, ty nám kvetou přes sezónu skoro pořád. To už záleží na vás, projděte si zahradnictví a fotky na netu.