jermeister

Jaké květiny mám dát holce a kolik..

Napadlo mě dát jí 6 růží, protože se známe půl roku. A nebo jí dát symbolické 2, jednu bílou a jednu rudou.. aby znázornovali nás dva, děkuji za odpvědi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Mě by potěšila krásná velká slunečnice:-)))

Další odpovědi
marci1

Sudý počet ne, sudý počet květů se dává na pohřbu. Jinak vždy lichý počet květů. Dej jí třeba 3 růže a uvidíš, jak bude ráda. A nebo 5,7, to už záleží na Tobě, růže jsou dosti drahé. 🙂

msi

lichej počet vole, a dej jednu vypadá to hezky
Doplňuji:
červenou normálně… dej na mě chlape

Alesh

🙂 pěkně ses trefil do těch sudých počtů, ale fakt ne, sudý počet se dává při smutečních událostech.
Dej ji jen jednu pěknou kvalitní růži na dlouhém stonku, bez ničeho dalšího. A bacha na květomluvu, čili barvu ideálně asi růžovou.

Agneta

Co nejtmavší červenou růži s dlouhým stonkem :D

cochee

Chci zdejší vážené odpovídačstvo upozornit, že nesmysl o sudém/lichém počtu květin je výmysl pana Gutha-Jarkovského, nezakládá se na žádné ani české starší tradici, ani na jakékoliv jiné zahraniční tradici, ani nemá nijaký racionální základ. Prostě jen Guth-Jarkovský byl důležitý jak sáňky ve výtahu.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ked-zenu-obdarujeme-kvetmi-obdarujeme-ju-neparnym-lichym-poctom-kvetov

setapouch

Poněkud málo informací.