zjentek

Jaké/které možnosti předání se nabízí pro zdárnou a svižnou výměnu při inzertní nabídce či poptávce?

Prodej přes inzerci:

Osobní odběr- platba v hotovosti.
Dobírkou- platba za dobírku.
Přepravní/zásil­kovou společností- platba převodem.

Co jsem vynechal?

Totiž zajímá mne, v případě, kdy není platba převodem možná a jedná se o zboží, které je zájemci možno okamžitě zaslat/doručit elektronickou poštou, pak vás napadá jaký/který způsob, kterak by adresát mohl za zboží CO NEJDŘÍVE zaplatit? Díky všem.

Odpovědi
Drap

Nejlepší, nejpohodlnější a nejbezpečnější pro oba dva, bez jakéhokoli rizika je osobní odběr a platba v hotovosti. Bohužel, vždy to neni technicky dost dobře možné.

ivzez

Záleželo by na ceně „zboží“.
Při nižší ceně se nabízely SMS-platby (snad ještě fungují).

Dále PayPal a podobné účty, na které je ale nutno převést
před platbou peníze.

No a za něco se dá zaplatit Bitcoinem (asi) z elektronické peněženky.

Kryšpín

Záleží zda je to solidní firma která delší čas funguje, neb občasný prodej na Bazoši, Bazaru a pod. kolega má zkušenost občas na dobírku, adresát nepřijal a zaplatí poštovné za slibotechnu. Lze také na Aukru kde prodávající má na př. 100 kladných hodnocení tam je to poměrně bezpečné.

annas

Objednávka z e-shopů.

Nejrychlejší je úhrada kartou, příp. dobírkou při dovozu – neberu osobní vyzvednutí

1 .dovoz PPL, GLS, úhrada dobírkou nebo kartou
2. stejně poštou – balík do ruky nebo na poštu
3. Pokud platíte převode e- shop odešle zásilku až po obdržení platby.

Dost často kupiji bylinkové extrakty. . Jeden den objednám, druhý den mám doma. Přidávají dárek, měsíční slevy …

Cena za doručení – přepravné kolem Kč 100 + dobírka – zpravidla Kč 30
Od určité částky doprava zdarma.

Třeba dataart – objednáte a můžete si asi za hodinu vyzvednout v nejbližší prodejně.

Inzerce – většina chce zaplatit předem na účet, nebo na dobírku. Je to oboustranné riziko.