Avatar uživatele
zjentek

Jaké/které možnosti předání se nabízí pro zdárnou a svižnou výměnu při inzertní nabídce či poptávce?

Prodej přes inzerci:

Osobní odběr- platba v hotovosti.
Dobírkou- platba za dobírku.
Přepravní/zásil­kovou společností- platba převodem.

Co jsem vynechal?

Totiž zajímá mne, v případě, kdy není platba převodem možná a jedná se o zboží, které je zájemci možno okamžitě zaslat/doručit elektronickou poštou, pak vás napadá jaký/který způsob, kterak by adresát mohl za zboží CO NEJDŘÍVE zaplatit? Díky všem.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1663 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejlepší, nejpohodlnější a nejbezpečnější pro oba dva, bez jakéhokoli rizika je osobní odběr a platba v hotovosti. Bohužel, vždy to neni technicky dost dobře možné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Záleželo by na ceně „zboží“.
Při nižší ceně se nabízely SMS-platby (snad ještě fungují).

Dále PayPal a podobné účty, na které je ale nutno převést
před platbou peníze.

No a za něco se dá zaplatit Bitcoinem (asi) z elektronické peněženky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Záleží zda je to solidní firma která delší čas funguje, neb občasný prodej na Bazoši, Bazaru a pod. kolega má zkušenost občas na dobírku, adresát nepřijal a zaplatí poštovné za slibotechnu. Lze také na Aukru kde prodávající má na př. 100 kladných hodnocení tam je to poměrně bezpečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Objednávka z e-shopů.

Nejrychlejší je úhrada kartou, příp. dobírkou při dovozu – neberu osobní vyzvednutí

1 .dovoz PPL, GLS, úhrada dobírkou nebo kartou
2. stejně poštou – balík do ruky nebo na poštu
3. Pokud platíte převode e- shop odešle zásilku až po obdržení platby.

Dost často kupiji bylinkové extrakty. . Jeden den objednám, druhý den mám doma. Přidávají dárek, měsíční slevy …

Cena za doručení – přepravné kolem Kč 100 + dobírka – zpravidla Kč 30
Od určité částky doprava zdarma.

Třeba dataart – objednáte a můžete si asi za hodinu vyzvednout v nejbližší prodejně.

Inzerce – většina chce zaplatit předem na účet, nebo na dobírku. Je to oboustranné riziko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek