zjentek

Jaké/které druhy ovoce je možný použít na koktejl?

Znám- borůvky, maliny jahody, banán mango, meruňky.
Ostružiny a černý rybíz- tam se to malinko eklovalo.
Tak ščeho všeho možu eště cosik ukoktejlovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Veškeré dužnaté ovoce. Z ořechů koktejl neuděláš. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Jestli máš na mysli mléčné koktejly, tak používám výhradně téměř všechny džemy, nejraději z červeného ovoce (včetně třešní). Taky jsem zkusil v mixéru zavrtět i povidla – docela dobré.

jirka F

Nejraději dělám domácí kokteil z jahod a banánů.

zjentek

Drcený ořechy, to je nápad! Barbakane, díky!
I když, říká se takovýmu mixu ještě koktejl? Třeba, když v mlíku zavrtíš kakaem- je to šlehaný kakao, nebo už (ukoktejlovaný) koktejl? Já tolik věcí nevím…

zjentek

Ad Kepler- Z třešní? Rju kidding? To se zgrcne jako ten rybíz. Švestky taky.

Kepler

Mně se nic nezgrclo (zdůrazňuju džem, povidla), samozřejmě to nesmíš vrtět moc dlouho. U těch džemů to je právě ta výhoda, že je to hned. Ale na ty ořechy to moc dobře nevidím, asi se to nerozmixuje do homogenna.

Kepler

Ještě mě napadla Nutela.