pepous148

Jaké křesadlo skutečně dobře zapaluje?

Ahoj,

chci se zeptat, nemám s křesadly velkou zkušenost. Bojím se že nějaké koupím, a bude to sotva zapalovat. Jsou mezi nimi nějaké velké rozdíly? V ceně jsou rozdíly opravdu velký. Fungují všechny ferodové tyčinky? Človek si může koupit třeba za 0,5 USD z dealextreme, nebo něco značkovýho např. odsud http://www.ar­med.cz/rozdela­ni-ohne/c-1502/ … Co vybrat?

Odpovědi
Drap

Fungují všechny. Ty levnější ovšem tak dlouho nevydrží, brzy se sedřou a funkčnost je omezena. Nedoporučoval bych ke koupi co nejmenší, raději střední nebo větší velikost. Se zapálením nejsou problémy, pokud si připravíš trochu pečlivě materiál, který budeš zapalovat. Všechny i ty nejhorší ferotová křesadla vysoce přesahují klasické křesadlo železné a pazourek. Vím o čem mluvím, klasické křesadlo používám. Ferotová jsem několikrát vyzkoušel. Pokud ti nejde o klasické způsoby, doporučuji.

pepous148

Jasný, děkuji 🙂. Docela se mí líbí tohle : http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_em­bedded&v=2RTV1v­Riscg