Dr. Darko

Jaké koření se hodí na tuňáka, krom soli a pepře?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud budeš dělat stejk, tak bohatě stačí. Osolit, opepřit, pokapat olivovým olejem. Nechat odležet a potom na pánvici na olivovém oleji udělat. Pokud máš dostatečně rozpálený olej, stačí minutu z každé strany. Koření neni třeba další přidávat. Můžeš však přidat nějakou bylinku, podle toho co máš rád.

Další odpovědi
Kepler

Ve výběru koření se meze téměř nekladou. Často se při přípravě používá suché bílé víno a citronová šťáva. Třeba na grilovaného tuňáka navíc: cibule, petržel, tymián, bobkový list, olivový olej… Osobně mám rád jakékoliv ryby připravené jednoduše na másle, sůl, drcený kmín, pepř, případně pokapat citronovou šťávou. Bylinky taky nic nezkazí.

zjentek

Kmín a citrónový pepř, případně sušený tymián – jemně, sem tam „jehličku“!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.