dust8

Jaké konkrétní čistící prostředky nejlépe eliminují zápach moči?

Pokud možno tak i dostatečně desinfikují. Vím, že savo je univerzální, ale není i něco jiného?

Odpovědi
Kepler

Ano, Savo s chlorem je to pravé, odstraní totiž i zdroj zápachu – zoxiduje ho. Chce to dost na mokro a s použitím saponátu jako finální operaci. Ocet sice taky zápach taky přechodně odstraní, ale nezlikviduje ho a časem by to mohlo smrdět zas.

annas

Je jich mnoho, projděte si odkazy, vyberte si ten, který je pro vás přístupný. Záleží na tom, zda na matracích, koberci, WC atd.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=%C4%8Dco+­odstra%C5%88u­je+z%C3%A1pach+mo%C4%8Di

da ny

Na zápach moči není třeba nic zvláštního. Moč prostě čpí (léky, strava, nemoc) :)
Savo je sice univerzální. Bohatě stačí voda a běžný saponát. Na WC mísu uvnitř štětka, zvenčí hadrem a věnovat dostatečnou pozornost prkénku (spodní straně) !!! Stěnám kolem mísy a podlaze. Pár kapiček moči dokáže způsobit pěkný zápach. Větrat a mýt, mýt, mýt. Když je třeba i několikrát denně (když jsou doma děti, muži, starší a nemocné osoby. „Vyvonět“ je možné mycím prostředkem libovolné vůně, osvěžovačem, závěsem do WC mísy.
Moč není třeba dezinfikovat, sama je dezinfekcí na rány, v extrémních podmínkách. Je třeba ji vřdy zlikvidovat běžným mytím (přeprat hadr, vypláchnout štětku). Během dne mohou pomoci i úklidoví, čistící ubrousky.
Při praní prádla může pomoci citron/ka, ocet. Ten je i na úklid, plísně a zápachy (i pračka) dobrý pomocník. Vhodný je i bílý ocet, stačí i běžný kvasný.

Rokio

Jenom bych chtěl upozornit, že v této větě se nemá psát jaké, nýbrž kterè.