novinář

Jaké kodeky je třeba nainstalovat když mi přestala fungovat interní čtečka paměťových karet?

Doplňuji:
Jak říkám přestala mi fungovat interní čtečka paměťových karet… Když se tam karta vlaží tak počítač na ní vůbec nereaguje.

Odpovědi
Hlada

Čtečka žádné kodeky nepotřebuje. Chtělo by to podrobněji popsat situaci.
Doplňuji:
Může být vadná čtečka, nepodporovaný typ karty, špatně připojený konektor, vadný vstup na desce. Chce to vyzkoušet čtečku s kartou, která dřív fungovala, na jiném počítači.

cochee

Pro tvoji informaci, právě ses zeptal cca takto:

Jakou pneumatiku si mám na auto koupit, když mi právě přestal svítit světlomět?
Doplňuji:
arygnoc: OK, uznávám, že máte pravdu, jen se musím ohradit proti přirovnání k mé otázce o sběrně, mi to tedy připadá diametrálně jiné, ale ok, to by bylo na delší diskuzi.

huxa

Maximálně může chtít nějaké drivery, ale to by jen tak nepřestala fungovat. Jestli jsi nic neprováděl a ani PC nic neprovádělo (winy dokáží pěkně mrvit tyto věci), asi odešla čtečka.
Neuvádíš, jestli máš notebook nebo PC a jaký, takže poradit ti více nepůjde.

arygnoc

cochee:
nie každý tuší, že „čtečka“ nepotrebuje „kodeky“ ale „driver“.

podobne by sa dalo odpovedať ma vašu otázku spred 3/4 roka (Kde najdu v Ostravě sběrnu papíru?):
kde nájsť v brne autobusovú zastávku?

väčšina z nás má nejaké vzdelanie v nejakom odbore (vyvolení vo všetkých), a nedivíme sa laickým otázkam od ľudí,ktoré odboru nerozumejú.

Bedy

Čtečka potřebuje ovladače (drivery). Pokud ještě včera nebo předevčírem šla, bude asi nejjednodušší použít nástroj Obnovení systému, který najdete v Start-Programy-Příslušenství-Systémvé nástroje.