talka

Jaké klima panovalo v době poslední večeře?

Že se Petr ohříval u ohně.

Nejlepší odpověď
gecco

Klima bylo velmi blízké dnešnímu (ono to není zase tak dávno) – takže ač přes den může být i ´horko´, k večeru teplota značně klesá a po západu slunce je vysloveně zima (pouštní klima má velké rozdíly teplot mezi dnem a nocí).
😉
Vyzkoušeno…
😉

Další odpovědi
anonym

Marek 66 – „Přes den pršelo a do rána měl sv.Petr vyuzeného slanečka“

Pepa25

Jeruzalém je v podstatě v horách na okraji Judské pouště, panuje tam docela jiné klima než např. u Mrtvého moře nebo v Tel Avivu. Na jaře např. přes den přes 20, k ránu při vyjasnění klidně 8 i míň. Také osobně vyzkoušeno: nosili jsme vše od trička po teplou mikinu zapnutou ke krku …