Rokio

Jaké kladné charakterové vlastnosti měl římský císař Nero?

Nejlepší odpověď
annas

Moc jich nebylo, pokud ano, tak měly krátké trvání.

„Snad pod vlivem svých rádců, snad sám od sebe, začal Nero vládnout velice dobře. Nejtíživější daně buď zrušil úplně nebo je alespoň snížil. Odměny za udání snížil na čtvrtinu, každému muži z lidu dal rozdat 400 sestercií. Nejurozenějším ale zchudlým senátorům, dal také roční plat, aby si mohli uchovat svoji vznešenost, pretoriánům začal rozdělovat obilí zadarmo. Jeden z příkladů jeho dobrého srdce (nebo výborného předstírání) z této doby se stal poměrně dost slavným. Nero dostal tehdy k podpisu rozsudek smrti. Na to prý prohlásil: "Jak bych si přál, abych neuměl psát!“ Myslel i na lid – přestože zrušil povinnost pořádání gladiátorských her pro kvestory, sám jich pořádal velké množství stejně jako her v cirku. Zde se však začala objevovat jeho úchylnost – jednou vyslal do arény 400 senátorů a 600 příslušníků jezdeckého stavu, aby se zde potýkali mezi sebou. Nenechal nikoho zabít, ale bylo to varující. Stejně jako událost, ke které došlo roku 55. atd. "

Více v odkazu
http://antika­.avonet.cz/ar­ticle.php?ID=1473

Další odpovědi
ivzez

Nevím o žádných.

To, co mu Jiří Chlubný přičítá jako určité plus, já vnímám
jako vypočítavost (Nero zkraje potřeboval získat podporu).

Poznámka:
Slušný článek až na tu analýzu a hrubky…

Kelt

Z dnešního hlediska možná málo , ale určitě mě organizační schopnosti a byl typem vůdce.