Avatar uživatele
vendik

Jaké kapesné je podle vás ideální pro 15ti letou dceru v 1.ročníku na sš? Dostává 200kč na měsíc a navíc 40kč na týden.

Doplňuji:
Kapesné využívá na osobní potřeby,někdy oblečení,doplňky, odpoledne s kamarády apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, zzzzz, marci1 před 3860 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom, k čemu ke všemu kapesné slouží a na finanční situaci rodiny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Nám se osvědčilo 50 kč za každou jedničku, sám se hlásí a nic jiného než jedničky nenosí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klob1

Nevím,ale já nic,na vše vlastní musel být výdělek.Od rodičů kolikrát nedalo na to základní nutné placení..Ale o nic nejsem jiný, člověk nežli ti co měli třeba i 500kč na útratu od rodičů.15letech ještě v 8 třídě já.Tak se chodilo na brigádky a i na motorku se vydělalo.ojo,ale tehdá se dalo sehnat moc možností,jak sehnat prašulky..dalo mi to i na kytaru,snímače, ladičky..také do školy měřáky..pohoda,no dneska asi by to nešlo už tak..
Pro mě by to také nebylo?takováto nabídka?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Myslím, že tato částka je přiměřená. Jistě jí na obvyklé nutné potřeby přispíváte. Větší částky obvykle mladistvé nenaučí s penězi hospodařit a peněz si vážit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Já osobně, když jsem chodil ještě na školu a to je cca už 5 let zpátky. Tak jsem dostával 200,– týdně + mi případně přidali na tu věc, ale byl jsem celkem nenáročnej. Spolužák třeba dostával každý den 100,–, ale rodiče už mu nijak nepřidávali na další věci.
Souhlasím s Drapem. Záleží na tom, k čemu ke všemu kapesné slouží a na finanční situaci rodiny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek