Kulpix

Které jste slyšeli zajímavé či vtipné jméno?

Já jsem si o víkendu vzpomněl na SIMPSONOVI a na jméno MAHO JAKOTYČ. Proto se ptám, která znáte vtipná nebo zajímavá jména.

Nejlepší odpověď
annas

Při procházení stránek nebo při četbě narazím na některá jména, jde převážně o cizí, která znějí divně proti češtině, zvláště když se spojí s příjmením. Zda jde o legraci, nebo jsou pravdivá, nezkoumala jsem.

Jinak znám víc zajmavých příjmení.

Vizier – připomíná mně název prášku na praní. – Vizír.
Uštván (Léty) – v době mého mládí kolovalo jako legrace

V jedné vesnici u Podbořan, kde bydlí mí příbuzní, žije (žil) Winnetou xxx.

Neobvyklá ženská jména – Avona, Mejbelína, Malgorzata, Malomilka atd.
Chlapecká – Vsevolod.

Některá další jsou inspirovaná zahraničními seriály.

Další odpovědi
Kepler

Kulpix. Evokuje mi to kulatý pixel. Zase otázka jen pro dámy?

Doplněno: na jedno zajímavé jméno jsem si vzpomněl. Jeden finský jezdec rally se jmenuje Hulmiho Ukolen. Pak jsem vyštrachal ještě toto:

Na jeden mezinárodní ples přijeli :

Stojan Jakotič , Maho Jakobič za jugoslávii
Tadeusz Perececki, Lech Serepecki za Polsko
Itzik Ušmukles z Izraele
Mayu Yakoyama z Japonska
Hogn-Si Ho z Koreje
Giovanni Seredovanni z Itálie
Iliescu Posraldescu z Rumunska
Šáh Munato z Iránu
Věra Michalahovna z Ruska
Mr.Dalby a Mrs.Kay z Anglie
Indíra Mahoradatam z Indie
Naštván Kulemaházy z Maďarska
Horst Furtmustahl z Německa
Stig Pohlavson ze Švédska
Oma Kalamuho – Mahomakki z Finska
Jaan Sudhooven , Henrik de Venshooven z Holandska
Ricardo Chcaldoryni Capalotto z Itálie
Syfilidis Tomukles z Řecka

Rocker

MuDr.Chromý-ortopedie

bububabu

Jméno Maho jakotyč neexistuje, je to jen součást vtipu :)

fanatik13

Za mě vede botanik Větvička :D

zjentek

Třeba Pepík.

yuko

Skočdopole, Hrajsisemnou. Na zakladni skole se sesly tri vyborne ucitelky se jmeny Snidalova, Svacinova, Vecerova. Nejsou to vtipna jsmena, ale kdyz se tak sejdou na jednom miste 🙂 Jako holka jsem si listovala v telefonnim seznamu a bylo tam jmeno Izidor Univerzal.

anonym

Kuřmila Kuřilská za svobodna Vyližpi.inská

briketka10

U nás bydlí Romové a pokřikují na sebe
Damián, Fabián, Marika, Viki, Isabela,
to jsou celkem normální jména a další
vymyšlené je " héj Maléj " to křičí asi 2
roky na malého kluka, který sem jezdí.

Slecna 007

Annas, Malgorzata je běžně užívané jméno v Polsku 🙂
Znala jsem dva bratry, kdysi jejich rodiče utekli z bombardované Jugoslávie a jmenovali se Rambo a Rocky. Nebyli dvojčata. Žijí v Rakousku. Myslím, že už budou dospělí dneska.

fanatik13

Botanik Větvička, to mě dostalo :D

annas

Takových nomen omen je víc, ale tazatel se ptá na jména, nikoliv příjmení.

Kepler

Malgorzata je naprosto běžné polské jméno. Jen se píše s měkkým l a spřežka rz se vyslovuje jako ř.

anonym

Małgorzata…

kapka

Ano, je to běžné polské jméno. Zdrobněle je to Goša nebo Goška, to se vyslovuje hezky. :)

annas

I když je polské, není obvyklé v celé ČR. Nikdy jsem je neslyšla.