Avatar uživatele
anonym

Jaké jste měli zkušenosti se Slováky na jejich území před rokem 1989 ?

Já nezapomenutelné. Bylo to někdy v roce v 1973. Jezdil jsem jako závozník po celé republice jako vytěžovací doprava. Přijeli jsme za tehdejší hranice Slovenska a zastavili u prvního motorestu na večeři. Ve výčepu pár lidí, přišel čašník a ptá se na přání. Já moravštinou objednal pro řidiče a sebe jídlo a pití. Já si zakouřil jednu cigaretu, druhou cigaretu a objednávka nikde, čašník obsluhoval hosty, kteří přišli 10–15 minut po nás. Na moji zvednutou ruku nereagoval a v tom se to stalo. Dosud mlčící šofér vstal od stolu, zamířil k čašnikoví a rodilou maďarštinou se do něho pustil s takovou vervou, že v kuchyni museli vařechy stát v pozoru. Do pěti minut byla objednávka vyřízená, porce jak pro obry. Spokojeně jsme se najedli a odjeli.

A mě bylo divné, že šofér se jmenoval Tibor Kal…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, briketka10, gecco před 3210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jezdíval jsem na Slovensko dost často. Nikdy jsem se nesetkal s ničím nepříjemným. Nemám žádnou negativní zkušenost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Mám jen dobré zkušenosti,v Po­pradu jsem stratil peníze a našli se Slováci kteří mě ubytovali,nakrmili a dali peníze na vlak do Brna.Dodnes jsme přátelé a peníze jsem jim po příjezu hned poslal.I další zkušenosti jen dobré a to jsem cestoval po Slovensku dost často.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Za komunistů nějaké JZD (slovensky JRD) přebíralo z fabriky kde jsem pracoval nějakou výrobu a tak někteří lidi, mezi nimi i můj otec, byli na Slovesku zaučovat místní lidi.Tito zaučující na co jediné si stěžovali, bylo velká spotřeba kořalky.Oni je tam hostili po hospodách a tam se nepili malí frťani, ale velký.Malý (prý takové kapky nepijí) byl pro ně, to co u nás velký a velký byl do (tenkrát) hořčičové skleníčky.
Jinak se vším byli spokojení.Ubytování výborné, pokud se někam chtěli podívat, dávali jim auto s řidičem atd.S místními lidmi a taktéž, kamkoli přijeli s autem, taky prý problémy nebyly.

Zdroj: Zapomněl jsem.My jsme s manželkou dostali poukaz do Tater (Hrebienok) jako svatební dar, protože jsme oba pracovali ve stejné továrně.Také nemohu naříkat, personál výborný, a ve Starém smokovci jsme se seznámili s místními lidmi, takže také všechno v pohodě.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Jezdíval jsem do okolí DS – Gabčíkovo, Čalovo, Pálkovičovo – a kromě toho, že v knajpě bylo snazší objednat „három mirindát“ než „tri malinovky“, jsem žádný problém nepotkal.
😉
Podobně v Tatrách tamní ´místní´ nedělali rozdíl mezi Slováky a Čechy – ale možná to bylo tím, že tam jsem byl ´za prací´…
😉
___
To spíš až po ´89 se mi párkát stalo, že čašníčky nějak nerespektovaly to, že my jsme hosté a ony obsluha – ale po rozmluvě s majitelem je to ´přešlo´…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek