Jaké jste měli zkušenosti se Slováky na jejich území před rokem 1989 ?

Já nezapomenutelné. Bylo to někdy v roce v 1973. Jezdil jsem jako závozník po celé republice jako vytěžovací doprava. Přijeli jsme za tehdejší hranice Slovenska a zastavili u prvního motorestu na večeři. Ve výčepu pár lidí, přišel čašník a ptá se na přání. Já moravštinou objednal pro řidiče a sebe jídlo a pití. Já si zakouřil jednu cigaretu, druhou cigaretu a objednávka nikde, čašník obsluhoval hosty, kteří přišli 10–15 minut po nás. Na moji zvednutou ruku nereagoval a v tom se to stalo. Dosud mlčící šofér vstal od stolu, zamířil k čašnikoví a rodilou maďarštinou se do něho pustil s takovou vervou, že v kuchyni museli vařechy stát v pozoru. Do pěti minut byla objednávka vyřízená, porce jak pro obry. Spokojeně jsme se najedli a odjeli.

A mě bylo divné, že šofér se jmenoval Tibor Kal…

Nejlepší odpověď
Drap

Jezdíval jsem na Slovensko dost často. Nikdy jsem se nesetkal s ničím nepříjemným. Nemám žádnou negativní zkušenost.

Další odpovědi
dědapetr

Mám jen dobré zkušenosti,v Po­pradu jsem stratil peníze a našli se Slováci kteří mě ubytovali,nakrmili a dali peníze na vlak do Brna.Dodnes jsme přátelé a peníze jsem jim po příjezu hned poslal.I další zkušenosti jen dobré a to jsem cestoval po Slovensku dost často.

anonym

Za komunistů nějaké JZD (slovensky JRD) přebíralo z fabriky kde jsem pracoval nějakou výrobu a tak někteří lidi, mezi nimi i můj otec, byli na Slovesku zaučovat místní lidi.Tito zaučující na co jediné si stěžovali, bylo velká spotřeba kořalky.Oni je tam hostili po hospodách a tam se nepili malí frťani, ale velký.Malý (prý takové kapky nepijí) byl pro ně, to co u nás velký a velký byl do (tenkrát) hořčičové skleníčky.
Jinak se vším byli spokojení.Ubytování výborné, pokud se někam chtěli podívat, dávali jim auto s řidičem atd.S místními lidmi a taktéž, kamkoli přijeli s autem, taky prý problémy nebyly.

Zdroj: Zapomněl jsem.My jsme s manželkou dostali poukaz do Tater (Hrebienok) jako svatební dar, protože jsme oba pracovali ve stejné továrně.Také nemohu naříkat, personál výborný, a ve Starém smokovci jsme se seznámili s místními lidmi, takže také všechno v pohodě.

gecco

Jezdíval jsem do okolí DS – Gabčíkovo, Čalovo, Pálkovičovo – a kromě toho, že v knajpě bylo snazší objednat „három mirindát“ než „tri malinovky“, jsem žádný problém nepotkal.
😉
Podobně v Tatrách tamní ´místní´ nedělali rozdíl mezi Slováky a Čechy – ale možná to bylo tím, že tam jsem byl ´za prací´…
😉
___
To spíš až po ´89 se mi párkát stalo, že čašníčky nějak nerespektovaly to, že my jsme hosté a ony obsluha – ale po rozmluvě s majitelem je to ´přešlo´…
😉