Nassin

Jaké jste měli zkušenosti s češtinou na Slovensku?

Ještě před pádem zla jsem jel s kamiónem na Slovensko. Při návštěvě jednoho z motorestu okolo Martina jsme si s řidičem objednali jídlo a pití, samozřejmě česky. I přes poloprázdný motorest jsme čekali snad půl hodiny než přišel „čašník“ se zvětralým pivem a teplou kofolou. O jídle, které nám bylo podáno, se raději zmiňovat nebudu. Prostě hnusný zážitek!

Nejlepší odpověď
Ametyst

Až takové, že tam už dávno nejezdím. Kolikrát si má člověk nechat líbit nenávist? Kromě toho nemám ráda eura.

Další odpovědi
Kepler

Před „rozvodem“ z nich nenávist k Čehúňom byla hodně znát. Odmítali nás obsloužit v restauraci, v obchodech říkali „nemáme“, apod. V turistických oblastech to bylo lepší. Dnes už je to v pohodě.

ten který je

Po rozdělení jsem byl na dovolené v Tatrách a naprostá spokojenost.Ne­návist vytvářejí především někteří politici,potom se toho někdo chytne a je vymalováno.Také mě mrzí averze vůči pražákům na Moravě,kde mě bylo řečeno že pražáci jsou líní,nic nedělají a mají prachy.Po vzájemném vysvětlování že tomu tak není,skončila dlouhá diskuze u vína a přátelstvím.Lidé by se neměli nechat ovlivnit někým,ale používat vlastní hlavu.Také se mi nelíbí když někdo říká o Němcích že jsou všichni fašisti nebo o Rusech že jsou všichni komunisti.Tak asi tak.

Drap

Při mnoha cestách a mnohých pobytech vždy jen dobré

led

Po dlhoročných skúsenostiach vo svete, viem, že všade(!) pristupujú k vám tak, ako vy pristupujete k nim. Záleží len od vás.
A to som prešla od miest s bezdomovcami na „skládke s odpadom“ ako by to niektorí nazvali, až po tie „diamantové lustre“, kde slávnostné šaty a obleky boli „montérkami“. Zaujímavé, že napriek češtine a slovenčine mixnutých rečou miestnych som ani tam nemala problémy.
Dokonca som nemala problémy ani na Slovensku s češtinou a v Čechách so slovenčinou. Čím to asi je?

paul1

Já jsem pracoval před důchodem na OTK v jedné nejmenované fabrice a jezdili jsme v průměru 3× do měsíce na porady a jednání po celé republice tedy Československu, ČSSR a ČSFR. Hodně jsme spali po hotelech a stravovali v restauracích. Prima vařili v Aeroplánu, Křepelce, Jánošíku, Halieru a jiných motorestech, restauracích a hotelích, jména jsem už většinou zapomněl. Vždy jsme to nechali na řidičích, ti to měli dobře zmapované. Na problémy jsme skoro nikde nenarazili, aspoň tedy si nevzpomínám. Ale na blbce člověk sem tam narazí i teď, či je to u lidí v obsluze, nebo u zákazníků.

Emefej

Na Slovensku jsem s češtinou nikdy neměl problém, ale jednou jsem tam zažil problém se slovenštinou. Bylo to v Šahách, tam obsluha restaurace reagovala pouze na maďarštinu! Zvětralé pivo a hnusné jídlo dostaneš i u nás.

Hansel

Vždy jen pozitivní. Každý ji plně respektoval.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Emefej, takto v týchto oblastiach bežne postihujú nemaďarov „Butatótov, Čecháčkov a podobne“. Ale aj voči tomu jestvuje sebaobrana – slušnosť a kľud. Oni totiž postupujú ako istý provokačný užívateľ tejto stránky „rýpu dovtedy, kým nenarazia“

Ametyst

Jsou krásnější, levnější a přátelštější místa na Zemi, a dnes už jež čeho vybírat. Není nutno lpět na stereotypech a jezdit na totéž místo se slušností, dokud mi tam nezlámou nos. Můj postoj je odejít hrdě středem a nejezdit, kde nejsem vítána.