Vojtushak

Jaké jsou způsoby platby při dobírce?

Prodávám pár věcí na aukru. Moje otázka je, zda-li existuje nějaký jiný způsob výběru peněz při dobírce než poukázkou? Co třeba pay-sec, je taková možnost?

Odpovědi
arygnoc

nie.
česká pošta iný spôsob platby nepozná (hotovosť, platobná karta).
je možné zvoliť kuriérnu službu (pokiaľ s tým súhlasí predajca, resp. sám takú službu ponúka), kde platba väčšinou prebieha v hotovosti, v zahraničí sú kuriéri už vybavení prenosnými terminálmi na platbu kartou.

od tohto spôsobu preberania/do­ručovania tovaru je i odvodený názov služby – ja odobieram tovar, odosielateľ „doberie“ platbu.

rigormortis

Můžete si s dealerem české pošty uzavřít smlouvu (jsou tam určité podmínky jako minimální množství zásilek týdně atd.) a domluvit se na podmínkách odběru…např. jednou týdně ve středu k vám dojede pošťák a všechny zásilky hromadně přebere…dobírka se uhradí automaticky vám na účet a možná i platby za služby pošty tak jdou platit. Budete mít i menší poštovné.
Ale jak jsem psal…je to opravdu na domluvě s dealerem (to pak budete smluvní partner české pošty).
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/sluzby-v-klientske-zone/default.htm

mosoj

Na Aukru lze platit převodem na konkrétní účet, nebo specielně na účet Aukra – nyní si nemohu vzpomenout jak se nazývá. Třeba mně někdo doplní.
Je to třeba při nabídce dát do podmínek a platí se předem. Jakmile jsem dostal peníze na účet ihned jsem zboží posílal.

Sta67

Dobírka je způsob převodu peněz, kdy pošťák vybere od příjemce peníze v hotovosti při předávání zásilky.

Dobírka není ta zásilka sama. Je to služba, kterou si můžeš objednat k některým druhům zásilek.

Způsob předání peněz je u dobírky pevně daný (v hotovosti), způsoby pro jejich vyplacení jsou dva: poštovní poukázkou v hotovosti a poštovní poukázkou na účet.

Dobírka je jedním z nejdražších způsobů předání peněz, a také jeden z nejnepohodlněj­ších (je nutné vyplnit složenku). Je vhodný pouze tehdy, když si navzájem nevěříte.

Vojtushak

Jaký způsob dopravy byste tedy doporučovali? Existuje tedy nějaká možnost jak peníze za zásilku získat elektronickou formou a ne poukázkou?