Avatar uživatele
Vojtushak

Jaké jsou způsoby platby při dobírce?

Prodávám pár věcí na aukru. Moje otázka je, zda-li existuje nějaký jiný způsob výběru peněz při dobírce než poukázkou? Co třeba pay-sec, je taková možnost?

Zajímavá 0 před 3933 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

nie.
česká pošta iný spôsob platby nepozná (hotovosť, platobná karta).
je možné zvoliť kuriérnu službu (pokiaľ s tým súhlasí predajca, resp. sám takú službu ponúka), kde platba väčšinou prebieha v hotovosti, v zahraničí sú kuriéri už vybavení prenosnými terminálmi na platbu kartou.

od tohto spôsobu preberania/do­ručovania tovaru je i odvodený názov služby – ja odobieram tovar, odosielateľ „doberie“ platbu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rigormortis

Můžete si s dealerem české pošty uzavřít smlouvu (jsou tam určité podmínky jako minimální množství zásilek týdně atd.) a domluvit se na podmínkách odběru…např. jednou týdně ve středu k vám dojede pošťák a všechny zásilky hromadně přebere…dobírka se uhradí automaticky vám na účet a možná i platby za služby pošty tak jdou platit. Budete mít i menší poštovné.
Ale jak jsem psal…je to opravdu na domluvě s dealerem (to pak budete smluvní partner české pošty).
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/sluzby-v-klientske-zone/default.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na Aukru lze platit převodem na konkrétní účet, nebo specielně na účet Aukra – nyní si nemohu vzpomenout jak se nazývá. Třeba mně někdo doplní.
Je to třeba při nabídce dát do podmínek a platí se předem. Jakmile jsem dostal peníze na účet ihned jsem zboží posílal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sta67

Dobírka je způsob převodu peněz, kdy pošťák vybere od příjemce peníze v hotovosti při předávání zásilky.

Dobírka není ta zásilka sama. Je to služba, kterou si můžeš objednat k některým druhům zásilek.

Způsob předání peněz je u dobírky pevně daný (v hotovosti), způsoby pro jejich vyplacení jsou dva: poštovní poukázkou v hotovosti a poštovní poukázkou na účet.

Dobírka je jedním z nejdražších způsobů předání peněz, a také jeden z nejnepohodlněj­ších (je nutné vyplnit složenku). Je vhodný pouze tehdy, když si navzájem nevěříte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vojtushak

Jaký způsob dopravy byste tedy doporučovali? Existuje tedy nějaká možnost jak peníze za zásilku získat elektronickou formou a ne poukázkou?

před 3932 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek