Jaké jsou záruky u telefonního uzavření smlouvy?

Rozmáhá se otravovat s nabídkou po telefonu. Pokud někdo souhlasí s nabídkou, tak mu to přijde domů kurýrem, poštou aj.
Všechno po telefonu neřeknou, ani pořádně nevíte s kým jednáte. Pokud se rozhodnete neakceptovat nabídku, jakým způsobem to lze zrušit.
Doplňuji:
V par. 53 NOZ je dáno, co musí prodejce uvést. Je toho dost.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dobré je říct jim, ať pošlou návrh smlouvy a smluvní podmínky a že po odsouhlasení jim to podepíšeš.

Nejlepší je se s nimi nebavit a hned na začátku říct, že nesouhlasíš s monitorováním (nahráváním).

Pokud už si něco odsouhlasil, tak to písemně vypověz s tím, že třeba nesouhlasíš se smluvními podmínkami, které ti do telefonu určitě všechny nepřečetli.

Další odpovědi
anonym

Nejlépe písemně – buďto doporučeně poštou a nebo osobně na pobočce dané společnosti a nechat si potvrdit zrušení/odmítnutí smlouvy.

mosoj

Podle nového OZ jakýkoliv souhlas i do telefonu znamená právní uzavření smlouvy. Takovouto smlouvu , která byla uzavřená mimo obvyklé prostory ?, lze do 14 dnů písemně vypovědět. Jinak nabývá právní platnosti.

A pak mně říkejte , že se vše dělá pro lidi !

suaeda

Známému se tento podvod od O2 stal. Volala mu operátorka, že by mu mohla nabídnout lepší služby. Po telefonu vše odsouhlasil a po týdnu měl na poště doporučenou zásilku (balíček), který po převzetí a potvrzení podpisem automaticky uzavřel smlouvu s operátorem aniž něco jinak potvrdil, nebo vůbec četl. Dva týdny mu trvalo než se takto podvodnicky uzavřené smlouvy s operátorem zbavil.
Bohužel Česko je země neomezených možností a ráj pro podvody všeho druhu. Někdy si říkám, že u nás není moderní současný kapitalismus. Ale něco úplně jiného. Asi jde o křížence komunismu a kapitalismu, z něhož se vylíhla pěkná mrcha. A jak známo z genetiky tak první generace kříženců z dobrých rodičů bývá pěkně životaschopná.

anonym

doporucuji si precist par.53 http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik/cast-1-hlava-5-paragraf-53

anonym

suaeda http://www.shut­terstock.com/pic­.mhtml?id=172653986

anonym

mosoj http://cz.cli­partlogo.com/i­mage/thumbs-up-smiley_180956.html

anonym

mowla, promiň, ale nemůžu ti dát palec za snahu odpovědět. Svůj denní příděl máš vyčerpán.

anonym

🙂
To je OK – taková jsou pravidla…
😉

zzzzz

on je zvyklej 🙂 u mě má vyčerpáno už od oběda 🙂