Alesh

Jaké jsou zákonné důvody zamítnutí reklamace?

Řeším jednu reklamaci na boty (Mustang). Boty jsou v záruce, praskla podrážka (podešev), krom toho se začala loupat i umělá kůže, z které jsou vyrobeny. V krámě to sepsali a následně zamítli s tím, že jsem boty nosil, i když měly závadu (boty fakt denně nekontroluji). Navíc jsem to loupání kůže neřešil, nějak zvlášť mi to nevadilo, ale když mi začalo téct do bot, tak to už bylo i na mě moc. A oni se teď točí na tom, že tam je víc závad, přitom spolu nijak nesouvisí a já to olupování kůže zkrátka neřešil. V podstatě by mi stačilo, kdyby mi vyměnili ty prasklé podešve. Prý je to tak dle občanského zákoníku. Přijde mi to, jako kdybych si koupil nové auto, loupal se na něm lak, to by mi nevadilo, následně se pos*al motor a v servise mi řekli, že to nemůžou uznat tu reklamaci motoru, že mám oloupaný lak. 🙂
Můžete mi někdo poradit, jak to tedy je? Díky.

Odpovědi
mosoj

Vznes dotaz na poradenskou linku dTestu 299 149 009.

rigormortis

V jaké míře byly boty používány?
V běžné míře v prostředí botám určeným? Byly boty ošetřovány, jak měly?…pokud nebylo toto splněno, nemusí vám reklamaci uznat.
Tzn. Byly boty určeny ke každodennímu nošení? Byly určeny k nošení v mokrém prostředí?
Jen takový dotázek…jak se jako může kůže loupat? To tam jako máte 4mm tlustý a stvrdlý krupon, nebo s nimi chodíte v technickém benzínu?
Normální kůže se nemůže loupat ani při vysoké zátěži (vlhkost ji vyhovuje), jediné co, tak může prasknout v ohybu.
Doplňuji:
A..pardon, ona to je umělá kůže…

zzzzz

Je pravda, že závadu musíš reklamovat ihned, zkus podat novou reklamaci, a pohroz jim žalobou.

Dochy

zzzz: Můj názor: závadu reklamovat hned – ano. Ale pokud se jedná o dvě různé závady, z nichž s první se smířil, tak by ta první neměla mít vliv na zamítnutí druhé – alespoň pokud ty závady spolu nesouvisí jinak než tím, že jsou na jedné botě. A moc nevěřím tomu, že oloupanej lak na svršku boty může za zlomenou podrážku.