Avatar uživatele
anonym

Jaké jsou vzájemné povinnosti spolumajitelů nemovitosti, když jeden z nich je majoritní vlastník?

O jakých rozhodnutích ohledně nemovitosti /činžovní dům/ může rozhodovat majoritní vlastník samostatně /aniž by potřeboval souhlas ostatních spolumajitelů/ a k jakým rozhodnutím ohledně nemovitosti jejich souhlas potřebuje? Např. smlouva o pronájmu nebytových prostor, nebo její změna, opravy nemovitosti / omítky, střecha a pod. / Děkuji Havránek

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3919 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Problematiku upravuje zák. 72/1994 Sb. o vlastnictví bytů.

Pokud pod pojmem ´majoritní´ máte na mysli VĚTŠINOVÝ (což je něco úplně jiného než ´majoritní´), tak můžete SÁM rozhodovat, s odvoláním na zmiňovaný zákon, téměř o všem vyjma případů, které jsou vyjmenované v § 11/4,5 zákona - viz zdroj

Ale pokud jste ´jen´ majoritní vlastník, tak musíte na svou stranu získat takový počet menšinových vlastníků s jejichž hlasy se dostanete nad 51%.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/byty/cast2.a spx

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony