Zvědavý

Jaké jsou výšky českých a československých prezidentů ??

Jen mě zajímá jak jsou a byli naší největší představitelé vysocí. Od Masaryka až po Zemana. díky
Doplňuji:
Ikdyž pochybuji že Masaryk byl tak malý

Nejlepší odpověď
annas

Ne všechno se dá dohledat – výška neuvedena. Hledala jsem jednotlivě – někteří jsou zachyenii jako Panovníci, Osobnosti atd…

Ověřit si můžete sám, odkazy jsem nevkládla. Naviíc – jsou údaje věrohodné?

T. G. Masaryk – 168 cm
E. Beneš – 163 cm
E. Hácha -
K.. Gottwald -
A. Zápotocký -
A. Novotný -
L. Svoboda – 188 cm
G. Husák – 175 cm
V. Havel – 170 cm
V. Klaus – 178 cm
M. Zeman – 187,5 cm

Doplňuji:
Ad Zvědavy, pochybujete? Proč jste tedy nevyhledal sám? Napsala jsem, že se nedají údaje považovat za věrhodné.

V uvedeném zdroji je to tak, jak jsem uvedla.
http://www.pa­novnici.cz/to­mas-garrigue-masaryk

Také jsem se domnívala, že Masaryk byl vysoký – pojem relativní.

Zřejmě na tehdejší dobu ano, protože ve vývoji člověka se uplatňuje tzv. sekulární trend.

Další odpovědi
marci1

Bude to asi velmi těžké zjistit. Ověřené i neověřené údaje :
Beneš 165 cm, Husák 175 cm, Masaryk 174,6, Havel 174 cm, Klaus 179 cm, Zeman 187 cm (osobnosti.cz ). 🙂

http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/vyska-cs-presidentu

ivosek2

když napíšete do Googlu Miloš Zeman výška tak vám tam naskočí 1,92 m
Doplňuji:
václav klaus 1,79 m
havel 1,70 m