Jaké jsou výpovědní lhůty u zaměstnavatelů v Rakousku a jaké jsou zkušební lhůty u zaměstnavatelů v Rakousku?

Nejlepší odpověď
baghira

Zkušební doba
Ve většině případů nemůže přesáhnout 1 měsíc.

Pracovní doba
Délka běžného pracovní týdne je 40 hodin (8 hodin denně). Kolektivní dohody mohou stanovit kratší pracovní dobu, také mohou prodloužit délku pracovního dne na 10 hodin. V případě přesčasů (hodin odpracovaných nad 40 hodin týdně) mají zaměstnanci nárok na min. 50 % zvýšení mzdy. Při práci na směny nemůže být překročen limit 9 odpracovaných hodin denně a 40 hodin týdně. Za noční práci nestanovuje zákon příplatky, ale je možné je stanovit kolektivní smlouvou.

Placená dovolená
Zaměstnanci mají nárok na placenou dovolenou v trvání min. 5 týdnů ročně. Po 25 odpracovaných letech se tento nárok zvyšuje o týden. V prvních 6 měsících je nárok na dovolenou vypočítán v poměru k zatím odpracovanému času. Po 6 odpracovaných měsících má vzniká zaměstnanci nárok na plné čerpání dovolené.

Výpovědní lhůty a odstupné
Délka výpovědní lhůty pro manuální pracovníky při výpovědi ze strany zaměstnavatele je stanovena na 2 týdny, delší může stanovit kolektivní nebo pracovní smlouva. Pro ostatní pracovníky musí být v trvání nejméně 6 týdnů. Délka výpovědní lhůty pro manuální pracovníky při výpovědi ze strany zaměstnance je stanovena na 2 týdny. Pro ostatní pracovníky platí výpovědní lhůta v délce 1 měsíc.

Ostatní ustanovení
V Rakousku je min. mzda stanovena vy výši 1.000 EUR měsíčně.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/rakousko/pra­vidla-pro-podnikani-v-rakousku/1000794/­42841/#zvypra­tr