dust8

Jak se jmenuje šroubovák na povolení mini šroubků notebooku? Kde jej koupit?

Lze to povolit i nějak bez šroubováku? Mám tu malé nůžky. :)

Nejlepší odpověď
jáára

Vezmi na to klidně nůžky. Šrouby jsou úplný minimum proti škodě co napácháš vevnitř.

Další odpovědi
dubraro

Pokud mají šroubky zářez ve tvaru kříže, je to šroubovák křížový. Pokud ve tvaru šestiúhelníku, je to inbus. Pokud hvězdičky, jmenuje se torx. Všechny existují v mnoha velikostech.

Edison

Šroubovák se jmenuje šroubovák.
Kladivem, případně podpořeným majlikem to jde taky. A nedej na tady pseoudoodborníků a pokud nevíš, jakou hlavu ty šrouky mají, fak se na to vyprdni. Zničíš šroubky, šroubovák a nakonec i NTB.

elkon

Záleží na tvaru hlavy šroubku, ale stále je to šroubovák.

Kepler

Já mám např. na NB šroubečky s křížovou hlavou, odpovídajícímu šroubováku se lidově říká křížák. V prodejnách hobby se dají koupit i sady s vyměnitelnými piny pro různé tvary, a to i pro miniaturní velikosti.

dust8

Otázku jsem změnil, protože mi vypršel limit na otázky, ale na tohle jsem se dnes ještě potřeboval zeptat. Díky za pochopení.