nudleater

Jake jsou vyhody m. Internetu od Ufona a Vodafone?

Mam koupit si predplacenou sadu a nemuzu se rozhodnout. Potreboval bych se poradit..Napiste take vase zkusenosti m. internetu konkretne u Ufona a Vodafone(v cem jsou lepsi atd.). Ceny jsou rozdilne, Ufon ma levne ceny, jestli to je kvuli pomale rychlosti nebo caste odpojovani. Jeste by me zajimalo jestli u Ufona se da dobit kredit pres terminály,tipsport atd. Diky za odpovedi.

Odpovědi
Bedy

Já doporučuji U:fona, jsem s ním spokojen. U:fon má tu výhodu, že má lepší 3G pokrytí – dobré pokrytí je i na řadě vesnicí, což u ostatních operátorů je 3G pokrytí zejména ve městech. To je právě docela důležité zkontrolovat to pokrytí.
Mě to běžně stahuje rychlostí kolem toho slabšího 1Mb/s, na rychlost si tedy stěžovat nemůžu. A tady zase platí – záleží na místě.

U:fon je levnější prý díky tomu, že nepotřebuje mít tolik vysílačů – on používá CDMA technologii, která pracuje ve slabších frekvenčních pásmech. Je pravda, že je to trošku pomalejší, než u konkurence, ale zase pokrytí je lepší a hlavně FUP mají bezkonkurenční.

Přirovnal bych to asi k rádiu – běžně stanice vysílají na VKV (též zvané FM), zvuk je velmi kvalitní, ale když jedete autem někam, často musíte přelaďovat. V některých oblastech je i špatné pokrytí.
Nicméně některé stanice, třeba Country Rádio nebo ČRo 2 vysílají na SV (též zvané jako AM). Výhodou je lepší pokrytí – chytnete to skoro všude, ale zase trochu na úkor kvality, ten zvuk není tak „čistý“.

Dobíjení – no já to dobíjím normálně přes účet, ale jde to prý i platební kartou přes zabezpečenou bránu.

Zkušenosti s Vodafonem přímo nemám.

Zdroj: http://www.ufon.cz

Jsemtady

Tyto spolecnosti bezne pujcuji modem na 14 dnu na vyzkouseni skrz zalohu. To asi doporucim. Jinak nejrychlejsi 3g ma T-mobile, ale jak uz bylo receno jak kde. To je proste ideal zkusit. Hlavne je tento net dobrej pro lidi co maji notebook/tablet a cestuji .. na doma je lepsi wifi apod.