Kryšpín

Jaké jsou výhody, když je firma s adresou hlášena na MÚ?

Dle evidence na Městských úřadech je 9500 majitelů firem v České republice hlášeno s trv. pobytem, pravděpodobně to má nějaké výhody, jak pro firmu, tak i vlastníka.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to je solidní firma a ne firma zřízená z důvodů podvodu a nesolidnosti, tak žádné výhody nevidím, spíše nevýhody.

Další odpovědi
autacek

U firmy se sídlem na adrese městského úřadu máte záruku většinou městského podílu, či účasti města v takové firmě, tudíž něco, jako větší právní jistotu.

Co popisujete v doplnění otázky je však zcela odlišná situace. To, že má vlastník, či statutární orgán společnosti sídlo na adrese městské ohlašovny pobytu, lze rozdělit (zjednodušeně) do dvou kategorií – dotyčný nechce, aby jej někdo otravoval tam, kde skutečně bydlí, kdy firma, či podnikatel, může být naprosto v pořádku a je to právě z důvodu, že se firmě dobře vede, variantou na druhé straně pólu je, že firma, resp. podnikatel, tak úplně v pořádku není, minimálně to, že si není schopen zajistit vlastní bydliště, o něčem svědčí. Ukázkovým příkladem jsou pak firmy přepsané na takovéto lidi bez bydliště, od těch je nejlepší držet se tak daleko, jak to jen jde.

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.

ivzez

Výhody nejsou žádné, jenom nevýhody.
Firma se sídlem na MÚ nepůsobí důvěryhodně.