kurec

Jaké jsou výhody focení přes hledáček místo focení přes displej?

Odpovědi
elkon

Je to dobře vidět bez ohledu na slunce a většinou to, co je v hledáčku, je také na fotce. U displeje to často není přesné a některý kousek záběru tam pak není.

dubraro

Zcela zásadní, zejména v případě, že fotoaparát žádný displej nemá.
I u přístrojů, které mají jak hledáček, tak displej, je podstatná výhoda v pevnějším držení aparátu, přitisknutého k obličeji, rukama, které jsou v loktech opřené o tělo, proti držení aparátu jen ve volných rukou před očima.

Dochy

Další výhody: Můžeš lépe sledovat rychlý děj (třeba sportovec) a zmáčknout přesně v akci kterou chceš zachytit (pokud budeš vše vyhodnocovat z displeje, ten správný okamžik propásneš). Samozřejmě to má i nevýhody – na displeji zpravidla vidíš jak jseš na tom s expozicí apod., ale pokud zrovna svítí Slunce, stejně z displeje poznáš kulový.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.