dust8

Jaké jsou výhody a nevýhody sáhodlouhých diskuzí?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, o které diskuze jde. Uvádím i internetové, které jsou dnes časté.,

Internetové diskuze

1,. Výhoda – zapojí se jedinci z různých míst, různých názorů či rozdílného vzdělání.
Ale to často vede k urážkám , manipulaci, neuznávání jiných myšlenek.

Je možné využít video, pustit audio atd.

Jistá ochrana soukromí, pokud jde o anonymní diskuzi,.

Pokud jsou správně kladené otázky, jsou přínosem.

Nevýhody

Pokud jsou špatně kladené otázky, diskuze často sklouzne k vulgarismům. Tapetování, urážky.

Třeba hypotetické otázky kdyby … jde jen o „jalové“ úvahy. stejně otázky začínají PROČ jsou často zbytečné, ty jsou vhodné pro děti.

Nebo otázky maniulativní – vynucování souhlasu k dané otázce.

Objev ují se urážky, tapetování, diskuze nepřinese nic nového,.

Stejně názory laiků co bude za 50 let, proč je to tak, nebo tak.

Jde často o mlácení prázdné slámy,.

Ale i tyto diskuze jsou užitečné třeba pro pozorovatele, uvidí, že okolnosti ukazují, jaký člověk je.

Proč tedy lidé diskutují, když odmítají jiné názory, urážejí atd Otázka, na niž se dá těžko odpovědět. .

2. Diskuze v reálu – záleží na tématu, které je předmětem diskuze, zda reaguje odborník, či laik. Také na tom, jak mluví, zda frázuje, nevyužívá tzv. vatu, zda má jeho příspěvek hlavu a patu.

Možná je méně urážek, i kdy přesvědčování o jediném názoru je únavné. Pokud není dobrý moderátor, účastníci se dohadují jako „baby“ na trhu.

Jako vždy vše souvisí s něčím,.

„Není možná diskuse s tím, kdo se snaží nikoli pravdu hledat, ale dokázat, že už ji našel.“ — Romain Rolland

Zdroj: https://citaty­.net/temata/dis­kuse/

Další odpovědi
zjentek

Nespornou nevýhodou je, že MUSÍŠ umět dobře (no, dostetečně) číst a psát.