_136

Jaké jsou výhody a nevýhody pro profesi Hasiče?

Sice bych tuto profesi nikdy vykonávat nechtěl ale dal jsem si tu otázku co tak moc motivuje zájemce být hasič,tímto se i ptám jaké jsou spjaté výhody a nevýhody pro zájemce kteří chtějí být hasičem nebo jsou už hasiči. děkuji

Odpovědi
Edison

Každej hasič je tak trochu pyroman… Jsou profese, který se dělaj prostě z nějakého pohnutí, nadšení a podobně. Ne všechno se dá kvantifikovat, jak bys asi očekával.

Dochy

Docela si dokážu představit co lidi na této profesi láká…

  • dělá něco opravdu užitečného
  • výsledek své práce vidí prakticky okamžitě
  • stereotyp asi spíše nehrozí (i když možná časem někomu může připadat stereotypní i ta pestrost)
  • neshnije na židly/křesle

Mno a nevýhody:

  • směny (s tím, že pokud je na zásahu tak mu asi v 7:00 nemůže vypadnout stříkačka z ruky…) – což může mít vliv třeba na rodinný život
  • Nikdy nemá jistotu že se vrátí domů (to nemá asi nikdo, ale v případě hasičů jsme s těma pravděpodobnostma přeci jen někde jinde)

Možná se v něčem pletu, nejsem hasič.

elkon

Jedna nevýhoda je jistá, že to nejde dělat až do důchodu (fyzicky to asi nezvládne). A pokud ten člověk nic neumí, tak je to později problém.