Melkor

Jaké jsou výhody a nevýhody Evropské unie?

Zdravím, nedávno jsem četl že do EU pošleme každý den 100 000 000 – 150 000 000Kč a že zpět se nám to na tolik vyzdvihovaných dotacích vrátilo jen v jednom roce. Dále jsem se dozvěděl, že díky Evropskému sdružení volného obchodu nemusíme platit clo (toto ovšem není podmíněno členstvím v EU) a dále že volný pohyb obyvatel mezi státy Evropy je zajištěn na základě Schangenské smlouvy, která také není podmíněna členstvím v EU… To byly výhody, které jsem si myslel, že nám zajišťuje členství v EU ale jak tak na to koukám tak tomu tak není, ba naopak jsem našel hodně „špíny“ co se týče členství v EU, přikazují nám kolik toho máme pěstovat, co máme pěstovat, vydávají spousty různých směrnic kvůli kterým platíme tisíce ročně navíc.

Jaké jsou vaše názory na EU? Jaké jsou nejhorší „zákony“ EU a jaké ostatní omezí plynou z členství v EU? Jak je to s ekonomikou ČR po vstupu do EU? Jaké jsou pozitiva EU? O co všechno bychom přišli při vystoupení z EU? To jsou otázky které mě v poslední době „trápí“. Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
www

Jsem PRO vystoupení z EU.

Ptáš se na celou řadu věcí, naštěstí je to anketa pouze se dvěmi možnostmi 😁
Kdysi dávno jsem šel volit NE pro vstup do EU, teď by to bylo složitější.

Další odpovědi
dudu

Jsem PROTI vystoupení z EU.

anonym

Jsem PROTI vystoupení z EU.

Přiznám se, že zákony týkající se EU nijak podrobně prostudovány nemám. Takže hodnotím jen útržkovité záležitosti týkající se našeho členství v EU.
První jsou ISO normy. Tak to je opravdu první nesmyslná záležitost. Pamatuji na detailní rozpracovávání jednotlivých kroků a jejich „zvěčnění“ do norem, které jsme nikdy nepotřebovali. Za to padly naše ČSN, které de facto určovaly poctivou kvalitu zboží, materiálů a výrobků.
Omlouvám se za ten výraz, ale nemohu strávit, když nám Evropa (EU) kecá do toho, jestli máme Tuzemský rum, pomazánkové máslo a podobně. Kdyby byly všechny výrobky v rámci celé unie pouze v jedné kvalitě (stejné ve všech účastnických státech), tak by to možná zdůvodnitelné bylo.
Dotace z EU máme možnost dostat ve výši příspěvků, které do EÚ vkládáme. Poctivé by mělo být zaplatit si své europoslance. EÚ není zodpovědno za to, že nedokáží naše společnosti, firmy, podnikatelé, studenti atd. na dotace dosáhnout, nebo že podvádějí a potom je musejí vracet.
Pokud by za to nebyla žádná sankce a mohli bychom i po opuštění EU volně obchodovat s jejím i členskými státy, potom bych se přikládněla k cestě samostatnosti. Jenže umíme my být samostatní? Obávám se, že v první řadě nedokážeme být soběstační, protože co u nás ještě před pár lety fungovalo celkem bez problémů, to padlo. Začínat teď úplně znovu, to by byl tak velký ekonomiclký propad, že si to dokáže jen málokdo představit.
Uvědomuje si vůbec někdo, že v EU nám ke cti rozhodně neslouží ani ta dlouhodobá politická houpačka a opakující se předčasné volby? Tohle je naše ostuda a ve spoustě směrů prohra. Je to jasný signál politické nestability, která se nutně bude odrážet i v ekonomické oblasti.Pro EU nejsme rozhodně žádný pevný článek, který by bylo výhodné do společenství zapojit.
Je moc jednoduché položit takovou otázku. Zodpovědně ale přiznávám, že kdyby mělo dojít ke zrušení našeho členství, měla bych z toho velký strach. Zcela určitě by si na tom zase nějací čeští podnikavci nahrabali. Národ by šel ale nevyhnutelně do ještě větší bídy.

ivzez

Jsem PRO vystoupení z EU.