Jaké jsou vidové dvojice u těchto slov spát – , vidět-,běhat-,zvonit-,vonět-,krmit-,mávat-.děkuji

Nejlepší odpověď
annas

spát – dospat, vidět – uvidět, zvonit – zazvonit, vonět – navonět, krmit – nakrmit, mávat – zamávat.
Doplňuji:
Zapomněla jsem na běhat – vyběhat.

Další odpovědi
kapka

spát – uspat, vidět – uvidět, běhat – vyběhat, zvonit – zazvonit, vonět- přivonět, krmit- nakrmit, mávat-zamávat. /děkovat-poděkovat 🙂/

http://www.ha­vape.estranky­.cz/clanky/mluv­nice---osmy-rocnik/slovesny-vid